Międzynarodowy Turniej Koszykówki Kobiet (Piešťanské Čajky 5 - 7 września 2014)

Dodano: 05.09.2014, 17:05

Good Angels Košice w decydującym meczu o pierwszym miejscu na turnieju w Piešťanach (Słowacja), pokonało ICIM Arad 88:83.

logoVŠ Praha - Good Angels Košice logo
53:75 (7:30, 12:12, 9:20, 25:13)

Najwięcej dla Praha: Satoranská 16, Pudláková 9, Nováková 9
Košice: Fikiel 22 (10zb), Krivačevič 19, Zietara 10, Kiššová 9, Oblak 4, Stašová 4, Minčíková 4, Bálintová, Mončeková

88:76 (21:16, 22:24, 31:13, 14:23)

Arad: Simmons 37, Fussell 15, Broomfield 12 (10zb)
Praha: Nováková 21, Šípová 15, Pohunková 9

Od początku spotkania wyraźną przewagę osiągnęły „Dobre Anioły”, które na 6 minut przed końcem pierwszej kwarty po przechwycie na środku boiska  Magdaleny Ziętary i celnym rzucie prowadziły już 13:4. Nie radziła sobie Lucia Krč-Turbová (Cajky), która szybko złapała dwa faule i została zdjęta z parkietu. Kwartę celnym rzutem zakończyła Teja Oblak (18:8). W drugich 10 minutach nic się nie zmieniło i to koszykarki Good Angels rządziły na parkiecie. Po trójce Janki Minčíkovej (Kosice) na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy, przewaga wzrosła do 12 punktów (31:19). Pod koniec kwarty przewinieniem technicznym ukarana została Romana Stehlíková (Cajky). W drugiej połowie jeszcze bardziej zaznaczyła się przewaga słowackiego zespołu. Za pięć przewinień z boiska musiały zejść Teja Oblak (15pkt) oraz Tijana Krivačevič (9pkt). Najskuteczniejsza w zespole Good Angels była Janka Minčíková (21 punktów, 8 zbiórek oraz 6 asyst), w Piešťanskich Čajkach natomiast Mária Felixová (22 punkty oraz 10 zbiórek). Magdalena Ziętara zakończyła spotkanie z dorobkiem 7 punktów, 3 zbiórek oraz 5 asyst.

logoGood Angels Košice - Piešťanské Čajkylogo
74:58 (18:8, 19:17, 22:12, 15:21)

Košice: Minčíková 21, Fikiel 17, Oblak 15, Krivačevič 9, Ziętara 7, Stašová 3, Mončeková 2, Kiššová
Najwięcej dla Piešťanskich Čajek: Felixová 22 (10zb), Dudášová 9, Krč-Turbová 9

O wygranej przesądziła III kwarta, wygrana przez "Dobre Anioły" 21:13. Magdalena Ziętara zanotowała 5 punktów, 2 zbiórki oraz 4 asysty. Najskuteczniejszą zawodniczką w wygranej ekipie była Katarzyna Fikiel (18pkt, 13 zbiórek). Warto odnotować, iż 5 na 7 grających zawodniczek zanotowało 10 lub więcej punktów. Dla ICIM Arad najwięcej punktów rzuciła Meighan Simmons - 26.

"Cieszymy się z wygranego turnieju. Po dosyć ciężkich przygotowaniach, podczas których kilka zawodniczek wypadło nam z rotacji nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Dopiero na tym turnieju udało nam się zagrać 5 na 5. Pierwsze dwa mecze to mocna obrona i bieganie do kontry, takie były i są założenia na ten sezon. Starałyśmy się to wyegzekwować. W ostatnim meczu brakowało nam już trochę sil, przez co obrona nie funkcjonowała tak jak powinna. Z biegiem czasu będzie nas więcej wiec myślę, że i tempo spotkań będzie stało na wyższym poziomie" - dla portalu KoszykowkKobiet.pl, turniej podsumowała Magdalena Ziętara.