3x3 FIBAEUROPE EuroTour Gdynia 2014 (dzień 1) - kadra Polski U16 wygrywa

Dodano: 16.08.2014, 21:50

Gdyński Skwer Kościuszki pomnownie był areną zmagań koszykówki ulicznej na najwyższym poziomie. W sobotę, 16 sierpnia na specjalnie ułożonych boiskach rozpoczął się turniej FIBAEUROPE 3x3 EuroTour. Portal KoszykowkaKobiet.pl jest patronem medialnym turnieju.

Rywalizacja dziewcząt odbyła się w trzech kategoriach wiekowych U12, U14 oraz U16.

W najmłodszej kategorii U12 podium zdominowały zespoły z Katowic, które zajęły pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce. Najlepszy okazał się zespół Faworytki do złota w składzie Magdalena Kita, Hanna Oleksy, Zuzanna Skawińska i Weronika Zelik. Druga lokata przypadła zespołowi Trzymające formę, a trzecia ekipie Smoki i Pluszaki.

W kategorii U14 dziewcząt najlepszy był Zespół ostatniej szansy Katowice w składzie Emilia Koziara, Małgorzata Pisarska, Renata Wesołowska i Marta Zielonka. Drugie miejsce zajęły zawodniczki Dill Bryza Kolbudy, a trzecie Kapusty Gdynia.

W kategorii U16 zwyciężyła "Banda Świrów Polska" w składzie Weronika Nowakowska, Karolina Omelan, Dominika Skrocka, Marta Marcinkowska. Drugie miejsce zajął zespół "Bryza Pruszcz Gdańsk", zaś trzecie "Pozdro 600" z zawodniczkami Bryzy Kolbudy w składzie.

W niedzielę 17 sierpnia, o godz. 10:00 rozpoczenie się rywalizacja w kategorii OPEN! Terminarz.

Serdecznie zapraszamy na gdyński Skwer Kościuszki!