Good Angels Košice wygrywają pierwszy mecz finału (zdjęcia)

Dodano: 12.04.2014, 22:10

W sobotę, 12 kwietnia w hali Infinity Arena w Koszycach rozegrany został pierwszy mecz finału ligi słowackiej. Naprzeciw siebie stanęły dwa najlepsze zespoły Good Angels Košice oraz MBK Ružomberok. Po zaciętym spotkaniu w rywalizacji finałowej 1:0 prowadzi ekipa z Košice, która wygrała dziś 74:57. Drugi mecz w Ružomberoku 16 kwietnia. Portal KoszykowkaKobiet.pl jest patronem medialnym finału.

Dwie najsilniejsze drużyny ligi słowackiej już w swoim pierwszym meczu finałowym pokazały, że sezon 2013/14 chcą zakończyć ze złotym medalem na szyi. Wśród zawodniczek obu ekip przez całe 40 minut widoczne było zaangażowanie, a agresywna obrona oraz szybkie akcje w ataku miały dać którejś z drużyn upragnione zwycięstwo.

Mecz ten miał jednak dwa oblicza. W pierwszej połowie zarówno gospodynie, jak i przyjezdne popełniały sporo niewymuszonych błędów i miały problem z oddaniem celnego rzutu. W efekcie po 10 minutach na tablicy wyników było zaledwie 12:10. W drugiej kwarcie kontrolę na boisku przejęły przyjezdne. Zespół MBK, głównie dzięki rozgrywającej Zuzanie Brezaniovej przeprowadzał dłuższe akcje, większość z nich kończąc celnymi rzutami do kosza. Na 4 minuty do zakończenia pierwszej połowy podopieczne Juraja Suja prowadził już nawet 25:18. W tym momencie ciężar gry wzięła na siebie Miljana Bojovic. Serbska koszykarka nie tylko kreowała pozycję dla swoich koleżanek z drużyny (trójkę trafiła Magdalena Ziętara), ale również w ważnych momentach punktowała, doprowadzając do remisu po 25. W kolejnych akcjach oba zespoły przeprowadziły po kilka skutecznych akcji, a wynik spotkania po 20 minutach na po 33 ustaliła z linii rzutów wolnych Brezaniova.

W drugiej połowie na boisku grę zdominowały gospodynie. Dobre Anioły w porównaniu z pierwszą kwartą poprawiły się w obronie. Broniąc agresywniej wymuszały błędy swoich przeciwniczek a same były niemal nie do zatrzymania. Znakomite spotkanie rozgrywała wciąż Bojovic. Serbka niemal na zmianę oddawała celne rzuty oraz odnajdywała swoje koleżanki z zespołu na wolnych pozycjach. W tej części meczu skutecznie grała przede wszystkim Zofia Hruscakova, która w całym spotkaniu była drugą punktującą swojej drużyny. Dzięki ich grze gospodynie po 30 minutach prowadziły 56:40. W ostatniej odsłonie sobotniego spotkania zawodniczki z Koszyc kontrolowały grę. Po wygraniu aż 23:7 trzeciej kwarty mogły być niemal pewne zwycięstwa. Choć przyjezdne nie zamierzały tak łatwo złożyć broni, to nie stać ich było na zmniejszenie straty. W pierwszym meczu finałowym Good Angels Koszyce pokonał MBK Ružomberok 74:57.