WNBA: Wyniki, terminarz oraz tabele - sierpień

Dodano: 15.08.2014, 20:00

Przedstawiamy terminarz, wyniki oraz aktualne tabele ligi WNBA w sierpniu. Do fazy play - off awansowały zespoły Atlanta Dream, Indiana Fever, Washington Mistics oraz Chicago Sky z Konferencji Wschodniej oraz Phoenix Mercury, Minnesota Lynx, Los Angeles Sparks oraz San Antonio Silver Stars z Zachodniej. Transmisje TV.

01/07/2014
89:79 Connecticut - San Antonio
Connecticut: C. Ogwumike 24pkt, 12zb
San Antonio: K. McBride 27pkt

02/07/2014
Maya Moore uzyskała 40 punktów, a 20 "oczek" dorzuciła Seimone Augustus, aby po raz 22 w sezonie tryumfowała Minnesota Lynx. Początek spotkania zdecydowanie należał do koszykarek Lynx, które w połowie pierwszej kwarty prowadziły już 12:3. Pod koniec trzeciej kwarty, głownie za sprawą Glory Johnson (17pkt oraz 10zb) i Odyssey Sims (25pkt oraz 4 as) Tulsa zbliżyła się na jeden punkt (54:53). Ostatnia część spotkania należała jednak do Augustus oraz Moore, które ostatecznie pokonały koszykarki z Tulsy 84:75.

03/07/2014
Na 18 sekund przed końcem spotkania Sun - Sparks, to koszykarki Connecticut były bliżej odniesienia zwycięstwa, prowadząc 69:65. Jednak w ciągu ostatnich sekund do kosza dwukrotnie trafiły gospodynie (Parker oraz Toliver) ostatecznie wygrywając 70:69. Zmienić rezultat próbowała jeszcze Renee Montgomery (Sun), lecz rzut nie znalazł drogi do kosza.

05/07/2014
Seimone Augustus (18pkt oraz 5zb) rzutem w ostatniej sekundzie, zapewniła wygraną Minnesoty z Indianą 66:64. Do remisu na 58 sekund przed zakończeniem spotkania, dwoma celnymi rzutami wolnymi doprowadziła Erlana Larkins (13pkt oraz 11zb).

07/07/2014
W połowie II kwarty, koszykarki z Phoenix prowadziły po rzucie Brittney Griner (32:18). Lecz od tego momentu, z minuty na minutę przewaga topniała, by na 28 sekund przed końcem IV kwarty to Silver Stars prowadziło 46:43. Diana Taurasi (Phoenix) celnymi rzutami wolnymi na 14 sekund przed końcem meczu wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 65:62. Gdy wydawało się, że nic już się nie zmieni, to równo z końcową syreną zza linii 6,25 trafiła Jia Perkins (24pkt) doprowadzając do dogrywki. W dodatkowym czasie gry, bezbłędne na lini rzutów wolnych były Dupree (20pkt oraz 18zb) oraz Taurasi (7pkt) doprowadzając Mercury do wygranej 78:73. Ewelina Kobryn (Phoenix) przebywała na parkiecie 5 minut i zdobywając w tym czasie 2 punkty.

09/07/2014
Początek spotkania zdecydowanie należał do koszykarek Lynx, które to na 3 minuty i 15 sekund przed zakończeniem I kwarty prowadziły po rzucie Wright (24:11). Zupełnie inne oblicze miała II kwarta, w której to drużyna z Phoenix zaczęła gonić wynik, by do szatni schodzić prowadząc 43:42. Ostatnią minutę spotkania celnym rzutem wolnym rozpoczęła DeWanna Bonner (78:78), w kolejnej akcji zza linii 6,25 próbowała trafić  Seimone Augustus, lecz jej rzut nie znalazł drogi do kosza. Candice Dupree (Mercury) na 25 sekund przed zakończeniem trafiła na (78:80), błyskawicznie odpowiedziała najskuteczniejsza w zespole Lynx Moore (80:80). Gdy na zegarze pozostawało 6 sekund gry, mogło się wydawać iż kibiców zgromadzonych w hali US Airways Center czeka dodatkowe 5 minut gry, wtedy na 82:80 trafiła Taurasi i to koszykarki z Phoenix cieszyły się z 26 wygranej w sezonie.

80:82 Minnesota - Phoenix
Minnesota: M. Moore 30pkt, 6zb
Phoenix: B. Griner 19pkt, 11zb

10/07/2014
Aż dwie dogrywki były potrzebne, aby wyłonić zwycięzcę spotkania Washington Mistics - Connecticut Sun. Do pierwszych dodatkowych 5 minut gry, celnym rzutem równo z końcową syreną doprowadziła Kelsey Griffin (Sun) 70:70. Drugą dogrywkę lepiej rozpoczęły koszykarki z Connecticut, uzyskując na minutę przed zakończeniem po celnych rzutach wolnych Renee Montgomery 6 punktową przewagę 77:83. Ostatnie sekundy dla obu ekip, to tylko zdobycze punktowe z linii rzutów wolnych. Ostatecznie góra była ekipa Sun, wygrywając 89:81.

13/07/2014
Początek spotkania należał bez wątpienia do koszykarek Sky, które w połowie drugiej kwarty prowadziły już różnicą 11 pkt (21:10). To co nie udawało się drużynie Mystics przez pierwsze 15 minut spotkania, udało się w ciągu kolejnych 5 minut, wygranych przez Washington (19:10). Drugą połowę celnym rzutem rozpoczęła Bria Hartley (Mystics), niwelując całkowicie przewagę Chicago. Do końca trzeciej kwarty lekką przewagę miały koszykarki Chicago, które po celnym rzucie Epiphanny Prince (10 punktów oraz 4 zbiórki), zakończyły kwartę wygraną (21:16). Gdy na 8 sekund przed zakończeniem spotkania trafiła Bria Hartley (70:69 dla Sky), natychmiast faulowana została Epiphanny Prince, która trafiła oba rzuty wolne (72:69). Ostatnia akcja należała do gospodyń, lecz rzut zza lini 6,25 Emma Meesseman nie znalazł drogi do kosza. Wchodząca z ławki po przebytej chorobie Elena Delle Donne rzuciła 18 punktów, a Allie Quigley 11 punktów oraz 6 asyst.
W drugim spotkaniu, Phoenix Mercury z Eweliną Kobryn w składzie, przegrało z Atlantą Dream 82:96. Kobryn w ciągu 18 minut spędzonych na parkiecie, rzuciła 7 punktów oraz zebrała 3 piłki.

17/07/2014
W ostatnich spotkaniach sezonu zasadniczego WNBA, wyjaśniła się kolejność w konferencji zachodniej. Rzutem na taśmę San Antonio Silver Stars wyprzedziło Los Angeles Sparks i tym samym uniknęło spotkania w I rundzie play-off z Phoenix Mercury. Pary Play - off tworzą: Waschington - Indiana, San Antonio - Minnesota oraz Chicago - Atlanta, Los Angeles - Phoenix. Z najlepszą średnią punktową sezon zakończyła Maya Moore (23,9pkt/m). Najlepiej zbierającą została Courtney Paris z Tulsy (10,2zb/m), a w kategorii asyst Diana Taurasi z Phoenix (5,7as/m). Koszykarki z Phoenix zanotowały 29. zwycięstwo w sezonie (przegrywając 5 spotkań), co jest nowym rekordem ligi. Poprzedni wynosił 28 wygranych i został ustanowiony przez drużynę z Los Angeles (2000), rok później został przez nią wyrównany, a w 2010 ponownie 28 wygranych zanotowała ekipa Seattle Storm.

55:84 Atlanta - Connecticut
Atlanta: A. McCoughtry 10pkt, 2zb
Connecticut: A. Bentley 19pkt, 3zb, 4as

61:83 Indiana - New York
Indiana: M. Lucas 17pkt, 2zb, 4as
New York: S. Cash 6pkt, 6as

84:72 San Antonio - Chicago
San Antonio: D. Adams 18pkt, 11zb