WNBA: Wyniki, terminarz oraz tabele - lipiec

Dodano: 31.07.2014, 12:03

Po ponad dwóch miesiącach rozgrywek, na czele ligi znajduje się drużyna Phoenix Mercury (22:4), tuż za nią obrońca trufeum - Minnesota Lynx (21:6). Przedstawiamy terminarz, wyniki oraz aktualne tabele ligi WNBA w lipcu. Awans do fazy play-off uzyskają po cztery najlepsze zespoły z każdej konferencji. Transmisje TV.

Liderką w średniej zdobywanych punktów jest Maya Moore (Minnesota) 24,3pkt/mecz, tuż za nią Skylar Diggins (Tulsa) 20,9pkt/mecz. Trzecie miejsce zajmuje Candace Parker (Los Angeles) 19,8  pkt/mecz. Najlepszą zbierającą zawodniczką jest Courtney Paris (Tulsa) 10,2pkt/mecz.

02/07/2014
Diana Taurasi (Phoenix) trafiając w trzeciej kwarcie zza linii 6,25, awansowała na drugie miejsce na liście zawodniczek z największą ilością zdobytych punktów. Taurasi (6457) wyprzedziła Katie Smith (6452 punktów). Na czele znajduje się Tina Thompson (7488).

"Jest to bardzo fajne uczucie wyprzedzić Katie, która jest jedną z największych koszykarek w naszym pokoleniu. Do Tiny brakuje mi bardzo dużo, i chyba jest to niemożliwe aby mi się udało" - powiedziała po zakończonym spotkaniu Taurasi.
Jednak to Candice Dupree (26pkt, 14zb) miała największy udział w wygranej ze Sky 87:69. Dupree, która w tym spotkaniu pokonała granice 4000 zdobytych punktów i zajmuje 22 pozycję. Z powodu choroby w spotkaniu nie wystąpiła Elena Delle Donne (Sky). Najskuteczniejszą zawodniczką Chicago była wchodząca z ławki Allie Quigley (16pkt).

06/07/2014
Maya Moore zdobyła 25 punktów i miała 8 zbiórek, lecz to nie wystarczyło aby pokonać jeden z najsłabszych zespołów w lidze. Na 8 minut 25 sekund przed zakończeniem II kwarty, Lynx po celnym rzucie Tricia Liston prowadziło z Liberty różnicą 12 punktów (35:23). Jednak kolejne upływające minuty przybliżały koszykarki z Nowego Jorku do uzyskania remisu, który udało się wypracować na 2 minuty i 16 sekund przed zakończeniem III kwarty (45:45) po rzucie Cappie Pondexter. W połowie IV kwarty, po celnym rzucie Mayi Moore na tablicy widniał kolejny remis (75:75), lecz od tego stanu, punktowały już wyłącznie gospodynie.

09/07/2014
Znakomity początek spotkania w wykonaniu San Antonio (14:0 przez pierwsze 5 minut i 30 sekund) oraz 30 punktów McBride pozwoliły triumfować 80:66. Pierwsze punkty dla Liberty zdobyła Tina Charles, lecz na całkowity pogrom w tej części spotkania nie pozwoliła Cappie Pondexter (7 punktów z 15 w I kwarcie).

Kolejnej porażki doznała ekipa z Chicago, która w dalszym ciągu występuje bez swojej liderki oraz najlepszej debiutantki 2013 roku Eleny Delle Donne. Tym razem ekipa Sky uległa na swoim parkiecie Washington Mystics 65:72, mimo iż dwoiła i troiła się Sylvia Fowles (19 punktów oraz 17 zbiórek).

11/07/2014
W meczu Phoenix - Chicago Sky, aż pięć zawodniczek z Mercury zanotowało podwójną zdobycz punktową (w tym Griner 11pkt, 10zb oraz Dupree 11pkt, 11zb) i dzięki temu Phoenix odniosło 15 wygraną w sezonie. W drużynie Sky wyróżniała się jedynie Sylvia Fowles (23pkt, 11zb). Ponadto Griner, aż 6 razy zablokowała przeciwniczki (w klasyfikacji bloków zajmuje 1 miejsce ze średnią 4.0bl/mecz, druga jest Erika de Souza z Atlanty 1,8bl/mecz). Na początku IV kwarty na tablicy widniał jeszcze remis, po celnych rzutach wolnych Allie Quigley (8pkt w całym meczu), lecz tylko na tyle było stać drużynę z Chicago. Ewelina Kobryn (Mercury) zagrała 7 minut i zebrała 2 piłki. W spotkaniu nie wystąpiła nowa rozgrywająca Wisły Can-Pack Kraków Courtney Vandersloot (kontuzja).

13/07/2014
W meczu Sparks - Sun, naprzeciwko siebie stanęły siostry Ogwumike. Starsza Nneka (nr 1 draftu 2012) okazała się lepsza od Chiney (nr 1 draftu 2014) i poprowadziła swój zespół do wygranej 90:64. Dodatkowe wsparcie miała w postaci Candace Parker (15pkt, 9zb). O zwycięstwie Los Angeles przesądziła trzecia kwarta wygrana, aż 30:10, w której punktowały również dobrze znane w Polsce Jantel Lavender (19pkt, 7zb) oraz Alana Beard (7pkt).

16/07/2014
20 punktów oraz 9 zbiórek Angel McCoughtry nie pomogło w wygraniu szesnastego meczu w sezonie i umocnić się na pierwszym miejscu w lidze. Na minutę przed zakończeniem spotkania na tablicy wyników widniał remis po 75. Lecz dopiero równo z końcową syreną udało się trafić Cappie Pondexter (8pkt) i tym samym zapewnić wygraną w Madison Square Garden drużynie Liberty. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Tina Charles (18punktów oraz 15 zbiórek).

17/07/2014
Z zaledwie 3 zawodniczkami na ławce, Tulsa Shock pokonała również zdziesiątkowaną (4 zmienniczki) drużynę z San Antonio 79:75. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Glory Johnson (Tulsa) 19 punktów oraz 10 zbiórek. Spotkanie nabrało tempa po wygranej III kwarcie przez Shock 25:8. Lecz Sparks spokojnie odrabiały straty, doprowadzając do wyniku 88:90 dla Tulsy na 39 sekund przed zakończeniem spotkania. Ostatecznie rzut równo z końcową syreną Jennifer Lacy dał wygraną 90:95.

22/07/2014
Dwie dogrywki, 48 punktów Moore i wygrana w meczu na szczycie przez Minnesotę Lynx. Do pierwszej dogrywki doprowadziła na minutę i 15 sekund przed zakończeniem meczu Tiffany Hayes (Atlanta) po 89. Erika de Souza (Atlanta), wyrównała na 98:98 na 52 sekundy przed zakończeniem dodatkowego czasu gry i tym samym potrzebne było kolejne 5 minut gry. Po trafieniach Moore zrobiło się 107:102 dla Lynx, która przewagi już nie oddała do końca, wygrywając 112:108. 26 punktów oraz 12 zbiórek dla pokonanych uzyskała Sancho Lyttle.

28/07/2014
Wygrana druga kwarta 20:8 przez koszykarki z Los Angeles przyczyniły się do wygranej nad ekipa z Indiany. Na 2 minuty i 16 sekund przed zakończeniem spotkanie, po rzucie Tamika Catchings na tablicy widniał wynik 72:71 dla Fever. Kolejne punkty zdobyła doskonale dysponowana w dniu dzisiejszym Beard (72:72), a spotkanie celnymi rzutami wolnymi zakończyła Nneka Ogwumike (21pkt).

73:77 Indiana - Los Angeles
Indiana: T. Catchings 16pkt, 3zb, 3as
Los Angeles: A. Beard 17pkt, 7zb, 6as