WNBA: Wyniki, terminarz oraz tabele - czerwiec

Dodano: 30.06.2014, 10:02

Po dwóch miesiącach rozgrywek zawodowej ligi WNBA na czele w Konferencji Wschodniej znajduje się drużyna  Atlanty Dream (11 - 4), w Zachodniej prym wiedzie Indiana Fever (11 - 3). Na trzecim miejscu w lidze jest Minnesota Lynx (12 - 5). Ostatnie miejsce okupuje New York Liberty (5 - 11).

01/06/2014
Aż trzy dogrywki były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy  meczu pomiędzy Sparks a Mystics! Od pierwszego gwizdka gra toczyła się kosz za kosz. Największą przewagę, jaką udało się uzyskać przez jedną z drużyn, to 9 punktów (Mystics) już po 4 minutach pierwszej kwarty. Do pierwszej dogrywki (59:59), doprowadziła Candace Parker. W pierwszej dogrywce celnym rzutem za trzy punkty popisała się Ivory Latta (Mystics) na pięć sekund przed końcem, doprowadzając do remisu po 66. Druga część dodatkowego czasu gry rozpoczęła się od celnego rzutu Candace Parker 68:66. Na pięć sekund przed zakończeniem dwoma celnymi trafieniami z linii rzutów wolnych popisała się  Ivory Latta, dzięki której to mecz trwał dalej. Parker na 2 minuty i 5 sekund przed zakończeniem popisała się celnym rzutem za trzy punkty 84:81 i jak się okazało były to ostatnie punkty zespołu z Los Angeles. Hartley, Milovanovic oraz Dolson przypieczętowały wygraną drużyny z Washingtonu celnymi trafieniami z lini rzutów wolnych.

Kolejną wygraną zanotowała Minnesota Lynx pokonując San Antonio 87:79.

75:86 Atlanta - Connecticut
Atlanta: E. de Souza 15pkt, 8zb
Connecticut: C. Ogwumike 18pkt, 10zb

84:92 (10:12, 18:21, 17:10, 14:16, 7:7OT, 12:12OT2, 6:14OT3) Los Angeles - Washington

06/06/2014
Noc pełna niespodzianek na parkietach WNBA! Minnesota Lynx, liderki ligi po siedmiu kolejnych wygranych musiały tym razem uznać wyższość dużo niżej notowanych koleżanek z Seattle, przegrywając 62:65. Do zwycięstwa Storm poprowadziła Tanisha Wright, która zdobyła 9 z 21 punktów całego zespołu punktów w IV kwarcie. Również porażkę zanotowała druga najlepsza drużyna w chwili obecnej w WNBA - Chicago Sky. Zespół Eleny Delle Donne (33pkt w tym 16/16 z lini rzutów wolnych) przegrał 88:102 z Los Angeles Sparks.

Tulsa Shock zanotowała pierwszą wygraną w sezonie, pokonując na własnym parkiecie Phoenix Mercury Eweliny Kobryn (4min, 1 faul). Do wygranej Shock poprowadził duet Giggins - Sims, pierwsza zdobyła 22pkt, druga 21.

10/06/2014
Tulsa Schock dzięki wspaniałej grze Courtney Paris (12pkt oraz 16zb) jak i Skylar Diggins (21pkt oraz 7 asyst), wygrała po raz drugi w tym sezonie. W ciągu całego spotkania, drużynie z Nowego Jorku ani razu nie udało się wyjść na prowadzenie. Największą przewagę Tulsa osiągnęła na 3 minuty i 59 sekund przed zakończeniem II kwarty (36:19). Pod koniec III kwarty po rzucie Milton-Jones, przewaga zmalała do 4 punktów (50:46), lecz  to było jednak na tyle z emocji w tym spotkaniu. Sims oraz Diggins, które głównie punktowały w IV kwarcie przypieczętowały wygraną 72:57. Dla pokonanych, najwięcej punktów zdobyła Tina Charles - 25 oraz dodała do tego 10 zbiórek.

12/06/2014
Alyssa Thomas trafiając dwa rzuty wolne na 2 minuty przed zakończeniem spotkania, dała Sun przewagę 5 punktów nad Phoenix. Były to ostatnie, lecz jak ważne punkty dla Connecticut. Mercury za sprawą rzutów wolnych Bonner na 42 sekundy przed zakończeniem meczu zbliżyło się na jeden punkt (95:96). Wygraną mogły zapewnić jeszcze Candice Dupree oraz Brittney Griner po faulu ofensywnym Alex Bentley, lecz rzuty te były nieskuteczne. Największą przewagę (9pkt) Sun osiągnęło na początku III kwarty 49:42.

15/06/2014
Po wyśmienitym początku sezonu, już trzeciej porażki doznały obrończynie tytuły z Minneapolis. Tym razem przegrały na własnym parkiecie po raz pierwszy w sezonie z Phoenix Mercury 72:80. W Mercury występuje Ewelina Kobryn, która obecnie pomaga Reprezentacji Polski w awansie na Mistrzostwa Europy. Katem Lynx była Diana Taurasi 21 punktów oraz 11 asyst oraz Candice Dupree (18pkt, 10zb).

Po I połowie Mercury prowadziło różnicą 19 punktów (50:31), by na 3 minut przed zakończeniem po rzucie  Candice Dupree wygrywać 60:39!

Lynx przegrało po raz pierwszy od 2011 roku z Phoenix (14 kolejnych wygranych Minnesoty, w tym 4x w play-off).

„Miło jest wygrać szczególnie na parkiecie przeciwnika, a jak jest nim Lynx to smakuje to jeszcze bardziej!" – skomentowała po meczu Taurasi.

Maya Moore rzuciła dla pokonanych 14 „oczek”.

20/06/2014
Maya Moore oraz Seimone Augustus zapewniły dziesiątą wygraną w sezonie dla Lynx. Pierwsza zakończyła zawody z dorobkiem 20 punktów oraz 10 zbiórek, a druga dołożyła 19 punktów. W Mystics dobrze zaprezentowała się Kia Vaughn (10pkt, 13zb).

Chicago Sky na 6 minut przed zakończeniem spotkania prowadziło z Phoenix różnicą 5 punktów (67:63), lecz to ostatecznie drużyna Mercury dzięki wyśmienitej końcówce mogła cieszyć się z wygranej. Głowna w tym zasługa Karimy Christmas (zdobyła 8 z 19 punktów całej drużyny).

25/06/2014
Tulsa Shock w połowie III kwarty przegrywała z Chicago 49:63 by po wspaniałej koncówce ostatecznie wygrać 107:102. Największa w tym zasługa Skylar Diggins, która rzuciła 32 punkty i na 2 sekundy przed zakończeniem spotkania trafiła zza linii 6,25! Dogrywkę lepiej rozpoczęła drużyna z Tulsy, prowadząc od samego początku.

28/06/2014
Po I połowie drużyna Los Angeles Sparks wygrywała różnicą 15 punktów (47:32), by ostatecznie doprowadzić do nerwowej końcówki i wygrac zaledwie trzema oczkami (92:89). Na 2 minuty przed zakończeniem spotkania Tulsa po celnym rzucie Courtney Paris nawet wygrywała (85:82), lecz kolejne 4 punkty zdobyła dla Sparks Kristi Toliver.

92:89 Los Angeles - Tulsa
Los Angeles: N. Ogwumike 22pkt, 7zb
Tulsa: S. Diggins 29pkt, 4zb, 3as

29/06/2014
Na 3 minuty przed zakończeniem spotkania, New York Liberty prowadziło z Sun już 66:61, lecz w kolejnych dwóch akcjach celnymi rzutami popisała się Chiney Ogwumike (65:61). Przez ostatnie 2 minuty i 19 sekund żadnemu z zespołów nie udało się już trafić do kosza. Sekundę przed końcem wynik na 67:65 ustaliła Anna Cruz.

Brittney Griner (Phoenix) w wygranym  meczu 80:77 z Tulsą Shock uzbierała 21 punktów oraz zaliczyła 11 bloków!

65:67 Connecticut - New York
Connecticut: C. Ogwumike 22pkt, 17zb
New York: T. Charles 14pkt, 5zb

73:65 San Antonio - Washington
San Antonio: B. Hammon 17pkt, 3zb, 4as
Washington: M. Currie 18pkt, 7zb

80:77 Phoenix - Tulsa
Phoenix: B. Griner 21pkt, 8zb, 11bl