ME - u16: Porażka w ćwierćfinale

Dodano: 20.07.2012, 18:21

Polskie koszykarki do lat 16 nie zagrają w półfinale mistrzostw Europy dywizji B które od 12.lipca odbywają się na Węgrzech. Przegrana z Litwinkami 68:71 daje nam jedynie możliwość gry o miejsca 5-8.

Początek spotkania, to szybko uzyskana przewaga polskiego zespołu, dużo szybkiej gry zespołowej, łatwe straty przeciwniczek sprawiły, że na drugą kwartę nasz zespół wychodził prowadząc 27:15.

W drugiej kwarcie, na pięc minut przed przerwą, przewaga polskiego zespołu urosła do piętnastu punktów i wydawać by sie mogło, że spokojna i rozważna gra pozwoli nam się cieszyć z wygranej. Jednak ostatnie 5 minut drugiej kwarty, to punkty tylko i wyłącznie dla Litewskiego zespołu, który zmiejszył straty do zaledwie dwóch "oczek".

Trzecie kwarta, to zacięta gra punkt za punkt, co zadecydowało o tym, że los meczu będzie się musiał rozstrzygnąć w ostatnich dziesięciu minutach meczu. Na 2 minuty przed końcem Polki prowadziły 66:65, i od tego momentu o meczu decydowały rzuty wolne, które lepiej egzekwowały rywalki, które wygrały całe spotkanie 71:68, awansując tym samym do półfinału. Nam pozostaje gra o miejsca 5-8. Przeciwnikiem będzie Słowenia, początek meczu o 13:30.

Polska - Litwa 68:71 (27-15, 11-20, 14-21, 16-15)

Polska: Patrycja Klatt 15, Karolina Poboży 13 (11 zb), Amalia Rembiszewska 12 (10 zb), Monika Radomska 7, Aleksandra Mysińska 6, Jowita Ossowska 5, Wiktoria Zapart 4, Julia Tyszkiewicz 2, Karolina Olszewska 2, Natalia Gwarda 0, Zuzanna Sklepowicz 0

Najwięcej dla Litwy: Sarauskaite 20 (10zb), Belickaite 15, Matias 14