Zwycięskiego składu się nie zmienia, czyli kadra Czech na IO w Londynie

Dodano: 18.07.2012, 16:02


Reprezentantki Czech na Igrzyska Olimpijskie pojadą w takim samym składzie, w jakim wywalczyły kwalifikację olimpijską. Oznacza to, że poza kadrą narodową znajduje się prawdziwa reprezentacyjna weteranka i najlepiej punktująca zawodniczka w historii czeskiej ligi Petra Reisingerová.

Trener żeńskiej reprezentacji Czech - Lubor Blažek, ponownie postawił na mniejszą kadrę narodową, wykorzystując przy tym fakt, że niektóre z zawodniczek tak samo dobrze spisują się na innych pozycjach. - Już w meczach sparingowych udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie grać mniejszą kadrą, co więcej taki zabieg nam się opłacił. - powiedział trener Czeszek. - Jestem pewien, że ten skład jest tym najlepszym i dzięki temu będziemy walczyć o olimpijski sukces. - dodał.

Na olimpiadę pojadą:

Rozgrywające: Hana Horáková, Kateřina Bartoňová, Lenka Bartkom

Skrzydłowe: Eva Vítečková, Michaela Zrůstová, Kateřina Elhotová, Jana Veselá, Kateřina Zohnová

Środkowe: Petra Kulichová, Ilona Burgrová, Alena Hanušová, Tereza Pecková

foto: David Veis, ČTK

Trener Blažek przyznaje, że decyzja o nie powołaniu do kadry narodowej Petry Reisingerovej było dość trudną decyzją, głównie ze względu na jej wieloletni wkład w reprezentacji. Jednak nie ukrywa on, że Petra z pewnością znajdzie swoje miejsce w reprezentacji w przyszłym roku. Obecnie zostaje ona zawodniczką rezerwową, która może się pojawić w kadrze w przypadku kontuzji innej zawodniczki.

Czeszki na igrzyskach Olimpijskich zagrają w grupie A razem z Angolą, Chinami, Chorwacją, Turcją i USA.

- Grupa nie jest łatwa. Zagramy z bardzo dobrymi zespołami europejskimi, z faworytkami, jakim nie wątpliwie są Amerykanki, ale w naszej grupie są też mistrzynie Azji i Afryki. Ale nie możemy zlekceważyć nawet Angolek. - powiedział trener Lubor Blažek. - Za sukces uważany już sam awans na IO. Kolejnym naszym celem jest dobrze rozpocząć turniej i pokonać w pierwszym meczu Chinki. Potem zobaczymy. Oczywiście chcemy zagrać jak najlepiej. - dodał skromnie selekcjoner czeskiej reprezentacji.


źródło: idnes.cz/przekład i opracowanie A.G.