Eliminacje do EuroBasketu 2013: Szwajcaria pokonana

Dodano: 27.06.2012, 21:39


Polska reprezentacja pokonała Szwajcarię 62:45 w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy - Francja 2013.


Przez trzy kwarty mecz stał na wyrównanym poziomie, żadnej ze stron nie udało się odskoczyć na kilka punktów, czwartą kwartę Polki rozpoczęły od wyniku 16:0 i było jasne, że tego meczu już nie przegrają. Najwięcej punktów dla Polski zdobyła Agnieszka Skobel - 18.


Najwięcej dla Szwajcarii: K. Twehues 13
Polska: Skobel 18, Walich 13, Idczak 12, Koc 6, Szott 5, Makowska 4, Gulak 2, Piekarska 1, Chomać 1, Losi, Majewska, Pietrzak

W drugim meczu Serbia rozgromiła Estonię 101:50.

Marielle Giroud, Szwajcaria:
Dzięki temu, że ostatnio nasza drużyna miała wolne, mogłyśmy się odpowiednio przygotować do meczu przeciwko Polkom. Wszystko szło bardzo dobrze przez pierwsze 30 minut. Potem przez mniejszą ilość rotacji byłyśmy bardzo zmęczone i było nam coraz trudniej walczyć do samego końca.

Milenko Tomic, trener reprezentacji Szwajcarii:
Jestem bardzo dumny z tego co pokazał mój zespół dzisiaj. Polska to mocny zespół, z wysokimi zawodniczkami i przede wszystkim bardziej doświadczony. Tego typu spotkania pomagają nam podnieść poziom naszej gry.

Agnieszka Skobel, Polska:
Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się zakończyć cztery pierwsze spotkania z tylko jedną porażką na koncie. Teraz będziemy mieć kilka dni odpoczynku, co na pewno nam pomoże w przygotowaniach do następnych czterech spotkań i w osiągnięciu kwalifikacji na Mistrzostwa Europy we Francji.

Jacek Winnicki, trener reprezentacji Polski:

Oczekiwaliśmy ciężkiego meczu, bo Szwajcarki mają mocną strefę obrony, która jest dość agresywna. Zakończyliśmy pierwszą rundę kwalifikacji i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zakończyć eliminacje już tylko wygranymi spotkaniami.


KoszykowkaKobiet.pl
źródło: eurobasketwomen2013.com/przekład i opracowanie A.G.