Eliminacje do EuroBasketu 2013: Wygrana po horrorze + fotogaleria

Dodano: 23.06.2012, 22:33


Polki po trzymającym cały czas w napięciu spotkaniu w ramach eliminacji Mistrzostw Europy które w 2013 roku odbedą się we Francji, wygrały z reprezentacją Serbii 76:74. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyła Weronika Idczak - 17.

 

Polska - Serbia 76:74 (20:28, 20:21, 17:11, 19:14)

Bohaterką meczu okazała się Martyna Koc. Po czasie wziętym przez trenera Jacka Winnickiego przy stanie 74:74 Polki wyprowadzały piłkę z połowy rywalek.Wejście pod kosz Agnieszki Skobel zakończyło się niecelnym rzutem po którym piłkę zebrała Koc i dobiła ją równo z końcową syreną.

Polska: Weronika Idczak 17, Martyna Koc 16, Agnieszka Szott-Hejmej 14, Agnieszka Skobel 13, Joanna Walich 5, Agnieszka Majewska 5, Agnieszka Makowska 4, Magdalena Losi 2, Izabela Piekarska 0, Aleksandra Chomać 0.

Serbia: Ana Dabovic 27, Nevena Jovanovic 9, Jelena Maksimovic 8, Tamara Radocaj 7, Ivanka Matic 5, Milica Dabovic 5, Marina Mandic 5, Sara Krnic 3, Maja Skoric 2, Kristina Baltic 1, Nevana Saponjic 0, Milica Ivanovic 0.


Jacek Winnicki, trener reprezentacji Polski: - Wiedzieliśmy, że to będzie ciężkie, bo Serbia to bardzo dobry zespół. W naszym zespole wiele dziewczyn nie może grać z powodu kontuzji, a ostatnio wypadła nam jeszcze Paulina Pawlak. Mimo wszystko walczymy i gramy jak przystało na prawdziwą drużynę. Dzięki walce i determinacji jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo wiele. Wierzę, że zakwalifikujemy się na przyszłoroczny EuroBasket.

Martyna Koc, skrzydłowa reprezentacji Polski: - Tworzymy prawdziwy zespół i to pokazałyśmy w tym spotkaniu. Pierwsza kwarta w naszym wykonaniu była słaba zwłaszcza w obronie. Ten mecz był bardzo istotny dla nas, dlatego zwycięstwo tak cieszy. Zdobyłam ostatnie punkty, ale nie czuję się bohaterką spotkania. Podziękowania należą się wszystkim dziewczynom.

Marina Maljković, trenerka reprezentacji Serbii: - Przy takiej grze dwóch zespołów grających na wysokim, europejskim poziomie, ocena meczu jest bardzo trudna. Szczególnie w pierwszej i ostatniej kwarcie. Bardzo szybko Škorić, Mandić i Ana Dabović popełniły kilka błędów. Przez większość spotkania graliśmy dobrze i kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Reprezentacja Polski to dobry zespół, z którym byliśmy w stanie równorzędnie konkurować i zagraliśmy o wiele lepiej niż w Czarnogórze [Serbia przegrała z Czarnogórą 68:85 - przyp. A.G.]. Nieszczęśliwie straciliśmy kontrolę pod koniec spotkania. Moje podopieczne bardzo ciężko przyjęły poprzednią porażkę, ale w dzisiejszym meczu pokazały że potrafią walczyć i są dzielne. Nie poddajemy się, gramy dalej!


Ana Dabović, obrońca reprezentacji Serbii: - To było bardzo wyczerpujące spotkanie. Przegrałyśmy różnicą zaledwie dwóch punktów. Wiedziałyśmy, że Polki będą walczyć od pierwszej do ostatniej minuty. Zasłużyły na zwycięstwo, gdyż były od nas lepsze w ostatniej kwarcie. Jestem smutna, że przegrałyśmy, ale przed nami kolejne mecze. Musimy zrobić wszystko, aby w rewanżu pokonać Polki.

Galeria -1- -2- -3-

 

 


KoszykowkaKobiet.pl
źródło: pzkosz.pl/kss.rs/