Elisa Aguilar: Wisła może grać lepiej

Dodano: 10.04.2010, 02:38


 
 
Elisa Aguilar jest zawodniczką Ros Casares od siedmiu lat. Jest kapitanem, a jednocześnie prawdziwą duszą zespołu. - Wisła może grać dużo lepiej. Dzisiaj problemy sprawiła im nasza obrona - powiedziała po spotkaniu doświadczona Hiszpanka.

- To jest Final Four. Wiedziałyśmy, że Wisła gra na wysokim poziomie i że będzie walczyć do ostatnich sekund. Najważniejsze, że jesteśmy w finale i teraz czeka nas starcie ze Spartakiem.
 
Byłyście zaskoczone poziomem gry Wisły?
 
- Myślałyśmy, że zagra lepiej w obronie. Nasza defensywa była bardzo mocna, udało nam się odskoczyć na dwadzieścia punktów do przerwy, a w takiej sytuacji bardzo trudno goni się wynik.
 
Zauważyłyście nerwową grę wiślaczek czy koncentrowałyście się na sobie?
 
- Skupiałyśmy się na własnej grze. W takim turnieju nie można sobie pozwolić na dziesięciominutowy relaks, dlatego poszłyśmy za ciosem i udało się osiągnąć finał.
 
Czy Wisła nie może grać na Waszym poziomie?
 
- Mają utalentowane zawodniczki i mogą grać znacznie lepiej. Dzisiaj nasza obrona sprawiła im dużo problemów, ale są znacznie mocniejszym zespołem niż wskazuje na to wynik.
 
Jak grać ze Spartakiem, by wygrać?
 
- Musimy być skupione przez czterdzieści minut, na sto procent możliwości. Jeśli chcemy być mistrzyniami, musimy też pokazać dobrą obronę i wygrywać zbiórki.
 
Damian Juszczyk
(redaktor naczelny portalu KoszykowkaKobiet.pl)