37 zawodniczkek liczy szeroki skład kadry U16, która przygotowywać się będzie do sierpniowych mistrzostw Europy dywizji A w Skopje (22 – 30 sierpnia 2019). Trenerem kadry jest Adam Kubaszczyk, a jej asystentami Radosław Duchnowski oraz Maciej Brodziński.


  Więcej
26 zawodniczek liczy szeroki skład kadry U18, która przygotowywać się będzie do lipcowych mistrzostw Europy dywizji A w Sarajewie (6 – 14 lipca 2019). Trenerem kadry jest Maciej Gordon, a jego asystentami Karolina Wieczorek oraz Michał Snochowski.

  Więcej
31 zawodniczek liczy szeroki skład kadry U20, która przygotowywać się będzie do sierpniowych mistrzostw Europy dywizji A w czeskim mieście Klatovy (3 – 11 sierpnia 2019). Trenerem kadry jest Krzysztof Szewczyk, a jego asystentami Marek Lebiedziński oraz Krzysztof Szwej.

  Więcej
W dniach 21 - 24 lutego reprezentacja Polski U16 będzie przebywać na konsultacji szkoleniowej w Zakpopanem. Drużynę w tym roku poprowadzi Adam Kubaszczyk oraz Maciej Brodziński i Radosław Duchnowski.


  Więcej
Trenerzy reprezentacji Polski do lat 15 kobiet powołali 20 zawodniczek na pierwsze zgrupowanie w 2019 roku. W dniach 17-24 lutego kadra trenować będzie w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. Imprezą docelową dla reprezentacji U15 jest zaplanowany na koniec roku Turniej Nadziei Olimpijskich.


  Więcej
W Integracyjnym Centrum Dydaktyczno - Sportowym w Łomiankach w Łomiankach odbyło się wręczenie nominacji trenerom kadr młodzieżowych. W tym roku ze względu na EuroBasket, przesunięte zostały mistrzostwa Europy U20 na sierpień. Również w sierpniu odbędzie się turniej U16, natomiast w lipcu - U16.


  Więcej
W środę poznaliśmy w jakich grupach rywalizować będzie czołowe 16 drużyn Europy na EuroBaskecie 2019. Wśród nich jest m.in. Szwecja, Wielka Brytania czy też robiąca z roku na rok ogromne postępy Słowenia. Na turnieju drugi raz z rzędu zabraknie kadry Polski, która obecnie jest w głębokiej przebudowanie. Lekiem na całe „zło” może być naturalizacja, która jednak nie będzie rozwiązaniem problemu. Naturalizacja to również ostatnio bardzo modna forma „budowania” drużyny w Europie.

  Więcej
Trener reprezentacji Polski kobiet Arkadiusz Rusin powołał 12 zawodniczek, które już 12 listopada 2018 r. rozpoczną zgrupowanie w Bydgoszczy i będą przygotowywać się do meczów kwalifikacyjnych do EuroBasketu 2019 z Turcją i Estonią. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Reprezentacji Polski w drodze na EuroBasket 2019.

  Więcej
W tegorocznych mistrzostwach Europy kadr młodzieżowych, najlepszą pozycję zajęła reprezentacja U16 w Kownie. Drużyna prowadzona przez Lubow Szwecową-Knap, Grzegorza Zielińskiego oraz Krzysztofa Dobrowolskiego zajęła 8. miejsce, jednak „turnieje młodzieżowe” rządza się swoimi prawami jak mówi Szwecowa-Knap.

  Więcej
Kadra Polski U16 pod wodzą Lubow Szwecowej-Knap 17 sierpnia rozpocznie walkę w turnieju finałowym mistrzostw Europy U16 w Kownie (Litwa). W grupie C zmierzy się kolejno z Chorwacją, Włochami oraz Węgrami. Transmisja TV | Mecze towarzyskie kadr

  Więcej
W ubiegłym roku drużyna pod wodzą Romana Skrzecza, Rafała Czyszpaka oraz Piotra Rozwadowskiego awansowała do dywizji A po wygraniu spotkania o 3. miejsce z Wielką Brytanią. Jak będzie w tym roku, w walce z najlepszymi? Transmisja TV


  Więcej
Poniżej przedstawiamy wykaz meczów towarzyskich kadr młodzieżowych U20, U18 oraz U16 w ramach przygotowań do mistrzostw Europy. Wszystkie kadry w tym roku występują w dywizji A – a swoje turnieje rozegrają w Sopronie, Udine oraz Kownie.

  Więcej

Strona 1 z 20  > >>