FIBA 3x3 #3x3OQT: Komplet drużyn na Igrzyska Olimpijskie!

Dodano: 19.05.2024, 23:38


Znane jest już osiem drużyn, jakie rywalizować będzie podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Ostatnie trzy bilety wywalczyły Hiszpania, Niemcy oraz Kanada. MVP wybrana została Katherine Plouffe z Kanady.W fazie ćwierćfinałowej najbardziej zacięte spotkanie stoczyły Niemki, które dopiero po dogrywce pokonały Japonię. Węgry ograły Czechy, Kanada nie miała problemów z byłymi mistrzyniami świata z Włoch, a Hiszpania była zdecydowanie lepsza od Polski.Największe emocje były jednak w półfinałach, gdzie zwycięzca zgarniał bilety do Paryża. Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną Niemiec, a wszystko dzięki trafieniu w ostatniej sekundzie Svenji Brunckhorst! Także ostatnia sekunda zadecydowała o zwycięstwie w drugim meczu Hiszpanii nad Kanadą, a dokonała tego Gracia Alonso!

W meczu o 3. miejsce, dające awans Kanada wysoko wygrała z Węgrami.

16:14 OT Niemcy - Japonia
16:9 Węgry - Czechy
21:8 Kanada - Włochy
21:13 Hiszpania - Polska
19:17 Niemcy - Węgry
18:19 Kanada - Hiszpania
10:21 Węgry – Kanada


Najskuteczniejszymi zawodniczkami turnieju były Katherine Plouffe z Kanady (43 punkty), Michelle Plouffe (42 punkty) oraz Vega Gimeno (35 punktów). Jeśli chodzi o Polskę, to najskuteczniejsza była Marissa Kastanek (32 punkty).

Turniej 3x3 odbędzie się od 30 lipca do 5 sierpnia na Place de La Concorde w Paryżu, a zagrają na nim: Chiny (ranking), USA (ranking), Azerbejdżan (UOQT 1), Australia (UOQT 2), Niemcy (UOQT 3), Hiszpania (UOQT 3) oraz Kanada (UOQT 3).