Euroliga: Niewykorzystana szansa Polkowic, sześć drużyn z pewnym awansem

Dodano: 25.01.2024, 08:58

W przedostatniej kolejce fazy grupowej Euroligi, kolejne zespoły zagwarantowały sobie awans do fazy play-off. Swojej szansy nie wykorzystało BC Polkowice, które uległo drużynie z Salamanki.

Alexia Chery rzuciła 22 punkty i zebrała 11 piłek, a „oczko” mniej dodała Marine Johannes i ASVEL Lyon pokonał w Lublinie AZS UMCS. Oba zespoły nie mają już szans na awans do kolejnej rundy, jednak mimo to walka o wygraną trwała do samego końca. A AZS 22 punkty rzuciła Bria Goss, a 16 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst zapisała na swoim koncie Elin Gustavsson.

Blisko niespodzianki  było w Gyor, gdzie gospodynie przegrały z Mersin tylko 71:76. Przesądziła o tym trzecia kwarta, wygrana przez przyjezdne 17:5. Marina Mabrey rzuciła 23 punkty, a 17 dodała Sinem Atas. W zespole węgierskim najskuteczniejsza była Bridget Carleton – 19 punktów.

O play-off walczy Virtus Bologna, która blisko wygranej była w Pradze. Po 30 minutach gry USK prowadziła 61:41, lecz w ostatniej kwarcie skuteczność stała po stronie zespołu z Włoch (20:8). Valeriane Ayayi zapisała na swoim koncie 16 punktów i 9 zbiórek, podczas gdy 14 punktów i 6 asyst było dziełem Teji Oblak.

W Polkowicach doszło do rywalizacji drużyn, które w dalszym ciągu mają szansę na awans do play-off. Wyrównane spotkanie zwycięstwem zakończyły wielokrotne mistrzynie #LFEndesa 78:73, a przesądziły o tym celne rzuty wolne Laury Gil oraz Leonor Rodriguez. Polkowice miały ogromną szansę na doprowadzenie do dogrywki, jednak ich ostatnie ataki były bardzo nieskuteczne. Duet Gil – Rodriguez rzucił łącznie 40 punktów, a 19 dodała Arica Carter. Dla BC 22 punkty rzuciła Stephanie Mavunga, a 20 dodała Brittney Sykes.

73:59 Famila Schio - Zaragoza

Pewne awansu są już Fenerbahce Stambuł, DVTK Miskolc, Famila Schio z grupy A oraz ZVVZ USK Praha i Mersin z grupy B.

O ostatnie premiowane awansem miejsce w grupie – walczą Casademont Zaragoza i Valencia Basket. Natomiast bardzo ciekawie jest w grupie B, gdzie aż cztery drużyny (BC Polkowice, Avenida Salmanca, ESBVA LA, Virtus Bologna) mają szansę zagrać w fazie play-off.