OBLK: W 15. kolejce pewne wygrane faworytów

Dodano: 07.01.2024, 12:48

Weekendowa kolejka numer 15 w Orlen Basket Lidze Kobiet nie przyniosła niespodzianek, a swoje mecze bardzo pewnie wygrywali faworyci. Liderem mającym jedno spotkanie rozegrane więcej jest gorzowski AZS, a tuż za nim zespół z Polkowic.

PSI Enea Gorzów Wlkp. pokonał w Arenie Gorzów 88:63 zespół z Torunia, a wszystko to na własnej oczy oglądało ponad 3000 widzów. Był to drugi ligowy mecz drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Maciejewskiego w nowej Arenie Gorzów, który pokazał zapotrzebowanie na koszykówkę kobiet w tej lokalizacji na mapie Polski. Tradycyjnie już liderką AZS była Chloe Bibby, która rzuciła 23 punkty i dodając do statystyk 6 asyst i 4 zbiórki. Spotkanie z double-double zakończyła Weronika Telenga – 10 punktów i 13 zbiórek, a skuteczna była także Stephanie Jones – 14 „oczek”. Gospodynie jedyny dość poważny kryzys miał na początku czwartej kwarty, kiedy to po trafieniu Angeliki Stankiewicz Energa Toruń zbliżyła się na dwa punkty. Od tego jednak momentu skuteczność ponownie była po stronie faworyta, który pewnie pokonał swoje rywalki.

Emocji nie było w Sosnowcu, gdzie miejscowe ani przez chwilę nie potrafiły zagrozić drużynie VBW Arki. Przed rozpoczęciem ostatniej kwarty przyjezdne miały 16 – punktową przewagę, by w kolejnych 10 minutach jeszcze ją powiększyć (IV kwarta - 24:8) i wygrać 93:61.

88:63 PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - Energa Polski Cukier Toruń
48:82 KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz - KGHM BC Polkowice
76:52 Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Enea AZS Politechnika Poznań
61:93 MB Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia
86:48 Ślęza Wrocław - MKS Pruszków