Reprezentacja Polski 3x3: Szeroki skład już znany

Dodano: 14.03.2023, 17:57


Znany jest już szeroki skład kadry Polski 3x3, który będzie brany pod uwagę przy wyborze do głównego zespołu. Polska w tym roku zagra m.in. w mistrzostwach świata, walczyć będzie o kwalifikacje do mistrzostw Europy oraz awans do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.Mistrzostwa Świata odbędą się od 30 maja do 4 czerwca w Wiedniu (Austria), a w dniach 10-11 czerwca w Bratysławie drużyna zagra w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy. Najważniejszy turniej na Starym Kontynencie, odbędzie się od 5 do 8 września w Jerozolimie (Izrael).


Polki we wrześniu ubiegłego roku stanęły na najniższym stopniu podium w Grazu, pokonując w decydującym meczu Hiszpanię. Od tego czasu duże zmiany zaszły w sztabie szkoleniowym, gdzie po kilku latach postanowiono zrezygnować z Karoliny Szlachty i zastąpić ją Bartłomiejem Koziatkiem. W roli asystenta zobaczymy byłą zawodniczkę KS Basket 25 Bydgoszcz oraz naturalizowaną na EuroBasket 2015 – Julie McBride.

Jeśli chodzi o szeroki skład, to nie zabrakło w nim medalistek z Austrii – Klaudii Gertchen, Klaudii Sosnowskiej, Dominiki Fiszer oraz Aldony Morawiec. W prezentowanym zestawieniu są także znane z gry w 3x3 – Wiktoria Keller, Marzena Marciniak, Weronika Papiernik, Anna Pawłowska, Weronika Preish czy też Aleksandra Zięmborska.


Szeroki skład:
1. Liliana Banaszak
2. Sylwia Bujniak
3. Julia Drop
4. Dominika Fiszer
5. Klaudia Gertchen
6. Anna Jakubiuk
7. Marissa Kastanek
8. Wiktoria Keller
9. Martyna Leszczyńska
10. Marzena Marciniak
11. Aldona Morawiec
12. Marta Marcinkowska
13. Weronika Papiernik
14. Magdalena Parysek-Bochniak
15. Aleksandra Parzeńska
16. Anna Pawłowska
17. Weronika Preish
18. Amalia Rembiszewska
19. Klaudia Sosnowska
20. Karolina Stefańczyk
21. Weronika Telenga
22. Aleksandra Zięmborska

Sztab szkoleniowy:
1. Bartłomiej Koziatek - trener
2. Julie McBride - asystent trenera
3. Mirosław Cygan - trener przygotowania motorycznego
4. Zuzanna Wrzesień - fizjoterapeuta
5. Michał Wesołowski - fizjoterapeuta