„Będziemy musieli wycofać się z rozgrywek (…)” – mówi Piotr Kulpeksza, trener KS Basket 25 Bydgoszcz

Dodano: 20.11.2022, 08:16


Drużyna z Bydgoszczy przegrała po raz szósty w obecnym sezonie i jest tuż nad strefą spadkową, trochę lepiej jest w EuroCup – jednak w obecnej sytuacji, nie poprawia to nikomu nastroju.KS Basket 25 obecny sezon rozpoczął od walki w kwalifikacjach do EuroCup, które odbyły się tuż przed startem sezonu ligowego. Dwukrotnie udało się pokonać grecki OA Chanion i zameldować się w fazie grupowej, co było pierwszym sukcesem drużyny.

Wcześniej wiadomo już było, że w przypadku awansu rywalami będą VBW Arka Gdynia, rumuńskie UAV Arad oraz turecki Ormanspor. Po czterech rozegranych meczach, Basket 25 z bilansem 2/2 wciąż jest w grze o awans do kolejnej rundy.

Dużo gorzej jest w rozgrywkach ligowych, gdzie przegrana z SKK Polonią jeszcze bardziej zepchnęła drużynę w okolice strefy spadkowej. Wszystko rozpoczęło się od przegranej z zespołem z Lublina, by następnie również doznać porażek z VBW Arką Gdynia oraz BC Polkowice. Na osłodę przyszła wygrana z beniaminkiem z Pruszkowa, jednak w tym spotkaniu walka o dwa punkty była do samego końca. Kolejne trzy mecze, to kolejne porażki – kolejno z zespołami z Gorzowa Wlkp., Torunia oraz ta ostatnia – Warszawy.

Trener Piotr Kulpeksza, może liczyć przede wszystkim na Sparkle Taylor oraz Stephanie Kostowicz. Dobrze gra Karina Michałek, a przebłyski miewa Shante Evans. To wszystko jednak może już w ciągu najbliższych dni, rozsypać się jak przysłowiowy „domek z kart”. Wszystko rozbija się o pieniądze, które miały być… a nie ma. - Kluby grające w EuroCupie miały dostać dofinansowanie z Polskiej Organizacji Turystycznej, niestety nikt z tej organizacji nie jest w stanie powiedzieć, czy te pieniądze dostaniemy czy nie, a to wiąże się z ogromnymi kosztami, które trzeba ponieść, by zagrać w europejskich pucharach. Wiem już, że jak sytuacja się nie wyklaruje w ciągu tygodnia, to będziemy musieli wycofać się z rozgrywek bądź dokończyć sezon w polskim składzie – powiedział na konferencji prasowej po meczu z SKK Polonią, Piotr Kulpeksza.

- Jeśli chodzi o obecną sytuację, to jest już naprawdę ciężka i będziemy walczyć o przetrwanie – tak jak robimy to od trzech lat, jednak teraz sytuacja jest wyjątkowo trudna. Jesteśmy w trudnej sytuacji. Czy wystąpimy po przerwie – tego nie wiem. Czy wystąpimy w takim samym składzie – to od razu mogę powiedzieć, że na pewno nie. Wiem już, że jak sytuacja się nie wyklaruje w ciągu tygodnia, to będziemy musieli wycofać się z rozgrywek bądź dokończyć sezon w polskim składzie – dodał.Drużyna z Bydgoszczy założona została w 1994 roku, zdobywając od tego czasu Puchar Polski (2018), srebrne medale (2014/2015, 2015/2016, 2017/2018, 2019/2020) oraz brązowe medale (2012/13, 2013/14 2020/21).