EWBL: SKK Polonia z kompletem zwycięstw

Dodano: 30.10.2022, 15:35

SKK Polonia Warszawa z kompletem zwycięstw, zakończyła rywalizację w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym ligi EWBL.

piątek, 28.10
Ligita Tamutyte rzuciła 13 punktów, a Dalia Donskichyte dodała 12 „oczek” i Neptunas Klaipeda w pierwszym meczu nowego sezonu w lidze EWBL pewnie pokonał RSU z Rygi. Dodatkowo Donskichyte oraz Viktoria Balanan przechwyciły łącznie 11 piłek, co w znacznej mierze pomogło wypracować tak wysoką przewagę. Warto także odnotować, iż Neptunas w trzeciej kwarcie zanotował serię 18:0 i osiągnął aż 28-puntkową przewagę 55:27. Po drugiej stronie 11 punktów rzuciła 16-letnia Ecelina Otto, dodając do tego 4 zbiórki i dwa bloki.

Wygraną zapisała na swoim koncie także SKK Polonia, która pokonała czeskie Levcharti Chomutov. O wszystkim przesądziła ostatnia kwarta, wygrana przez gospodynie 24:14.W tym czasie 12 z 19 swoich  punktów zdobyła Andreona Keys, stawiając kropkę nad „i”. Liderką była jednak Andjelina Radic, która rzuciła 20 punktów i zebrała 6 piłek. Ważną zawodniczką w talii Macieja Gordona była także Angeliki Vintsilaiou – 19 punktów i 8 zbiórek. Po drugiej stronie znakomite spotkanie rozegrała Valntyna Kadlecova, rzucając 27 punktów!

68:48 BC Neptūnas Klaipeda – Rīga Stradiņš University (RSU)
100:91 SKK Polonia Warszawa – BK Levharti Chomutov

sobota, 29.10
W starciu drużyn z Chomutova oraz Klaipedy, górą były Lwice z Czech. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, gdyż po 10 minutach rywalki prowadziły 22:15. Kolejna kwarta była wyrównana, a tak duża przewaga wypracowana została dopiero po zmianie stron. Aż 41 punktów i 12 zbiórek zapisała w swoich statystykach Najai Pollard, a drugim najlepszym strzelcem zespołu była Valentyna Kadlecova – 19. Po drugiej stronie wyróżniły się Agne Cerneckyte – 21 „oczek” oraz Saule Mikelionyte – 18.

Dość zacięte było drugie sobotnie spotkanie, pomiędzy RSU a gospodyniami z Warszawy. Ostatecznie wygrana przypadła dla drużyny z Polski, jednak w ostatniej kwarcie przyjezdne punkt po punkcie odrabiały 15 – punktowe straty z wcześniejszych minut. Angeliki Vintsilaiou rzuciła 13 punktów, a Andjelina Radic i Klaudia Sosnowska dodały po 10 „oczek”. W zespole z Rygi Evelina Otto oraz Luize Septe rzuciły po 9 punktów.

88:79 BK Levharti Chomutov –BC Neptūnas Klaipeda
54:61 Rīga Stradiņš University (RSU) – SKK Polonia Warszawa

niedziela, 30.10
Budowana od początku spotkania przewaga drużyny z Chomutova, dała ostatecznie wysoką wygraną nad RSU. Po 20 minutach gry „gospodynie” prowadziły 42:25, by przed ostatnią kwartą mieć już 27 „oczek” przewagi. 22 punkty i 7 asyst było dziełem Valentynay Kadlecovej, a 14 punktów dodała Eliska Brejchova. W zespole z Rygi 16 „oczek” zapisała na swoim koncie Katrina Ozola.

Komplet zwycięstw w pierwszym turnieju zanotowała SKK Polonia, która w ostatnim meczu pokonała Neptunas Klaipeda. SKK po wyrównanej pierwszej połowie, schodziły na dłuższą przerwę z punktem straty 38:29. Po zmianie stron, skuteczna trzecia kwarta dała 7-punktowe prowadzenie i serię… 11:0 w ostatniej kwarcie 73:55. Gdy wydawało się, że już nic ciekawego się nie stanie, przyjezdne punkt po punkcie zaczęły odrabiać straty. Na 18 sekund przed końcową syreną było 79:75, jednak na nic więcej Polonia nie pozwoliła drużynie z Litwy. Martyna Leszczyńska rzuciła 15 punktów, a po 13 dodały Anna Pawłowska oraz Klaudia Sosnowska. U rywalek 24 „oczka” były dziełem Agne Cerneckyte.

87:58 BK Levharti Chomutov – Rīga Stradiņš University (RSU)
85:75 SKK Polonia Warszawa – BC Neptūnas Klaipeda