TTT Rīga w nowej formule

Dodano: 12.09.2022, 18:14


Wielokrotny zwycięzca Euroligi - TTT Rīga, zniknął w tym sezonie z koszykarskiej mapy Europy. Stało się to z powodu zmiany w strukturach zarządzania klubem oraz zmian statutowych. Teraz już wszystko zostało załatwione i „nowy-stary” klub może ponownie zaistnieć.W miniony weekend Rada Miejsca Rygi i przedsiębiorstwo miejskie “Rīgas satiksme”, podjęły decyzję o utworzeniu Stowarzyszenia „TTT-Rīga”, a także uzgodniły zapewnienie niezbędnych środków finansowych na działalność klubu i udział w lidze oraz europejskich pucharach.

Latem Rada Miejska Rygi podjęła decyzję o likwidacji fundacji „Basketbola klubs „TTT-Rīga” i utworzenia Stowarzyszenia, które w przyszłości pozwoli na sprawniejsze działanie klubu. 6 września rozpoczęła się likwidacja Fundacji, a 9 września odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia. Przyjęto na nim statut, wybrano zarząd i zadecydowano o niezbędnych funduszach, które pozwolą drużynie ubiegać się o udział w krajowej lidze i Lidze Bałtyckiej.

Przypomnijmy, iż TTT Rīga zgłoszona została w tym roku do Euroligi, jednak po wylosowaniu grup musiała z niej zrezygnować. Wszystko przez brak form prawnych, odnośnie przekształcenia całego klubu.