SuperPuchar Hiszpanii w Vitoria-Gasteiz!

Dodano: 12.09.2022, 13:21


LF Endesa Super Cup zostanie rozegrany w dniach 8-9 października br. w Mendizorrotza Sports Center w mieście Vitoria-Gasteiz, gdzie swoje mecze rozgrywa zespół Kutxabank Araski.Znany jest już terminarz LF Endesa na sezon 2022/2023, a także terminy rozgrywania SupePucharu oraz Pucharu Hiszpanii. Turniej o SuperPuchar odbędzie się w dniach 8-9 października, a jego gospodarzem będzie zespół Kutxabank Araski. Udział w nim wezmą także Perfumerias Avenida, Valencia Basket oraz SPAR Girona.

Dwa półfinały odbędą się w sobotę tj. 8 października, a mecz finałowy dzień później. Będzie to 20. edycja LF Endesa Super Cup, który swój początek miał w sezonie 2003/2004. Wówczas rozgrywany był mecz między mistrzem, a wicemistrzem ligi hiszpańskiej. Od sezonu 2021/2022 o trofeum walczą cztery zespoły.

W tegorocznej edycji walczyć będą Perfumerias Avenida (mistrz oraz zdobywca Copa de la Reina de Baloncesto), Valencia Basket (wicemistrz), SPAR Girona (finalista Copa de la Reina de Baloncesto) oraz Kutxabank Araski (gospodarz).

Tytułu zdobytego w 2022 roku bronić będzie Valencia, która była najlepsza w turnieju rozgrywanym na Teneryfie. Najwięcej zwycięstw na swoim koncie ma Perfumerias Avenida – 9, a kolejna miejsca zajmują SPAR Girona – 2 oraz wspomniana Valencia – 1.

LF Endesa Super Cup rozgrywany był w Salamance (8x), Walencji (5x), Gironie (2x) oraz Barcelonie, Leganes, Bilbao i San Cristóbal de La Laguna na Teneryfie.