Mistrzostwa Europy U20: Polska przegrywa i zagra o 7. miejsce

Dodano: 15.07.2022, 18:42

Reprezentacja Polski przegrała z Portugalią i w ostatnim dniu turnieju w Sopronie, zmierzy się z Serbią. W półfinałach Hiszpania zagra z Włochami, a Czechy z Francją.

Spotkanie z Portugalią od samego początku było zacięte, a pierwsza połowa zakończyła się 6-punktowym prowadzeniem rywalek (31:25). Po zmianie stron i trafieniu Weroniki Piechowiak, Polska odzyskała prowadzenie (33:31), jednak nie trwało to długo. Na ostatnią kwartę z jednym „oczkiem” przewagi wychodziła drużyna Portugalii, która w ostatnie kwarcie od stanu (48:48) serią 7:0 postawiła kropkę nad „i”. Główną bronią drużyny z Półwyspu Iberyjskiego były rzuty zza linii 6,75 12/35, przy 3/17 Polek. W zespole prowadzonym przez trenera Krzysztofa Szewczyka, na parkiet nie wybiegła kontuzjowana Magdalena Szymkiewicz. Pod jej nieobecność liderką była Kamila Borkowska – 14 punktów i 5 zbiórek.

Polska - Portugalia 51:58 (14:12, 11:19, 14:9, 12:18)

Polska: Borkowska 14, Kuczyńska 12, Piechowiak 11, Kurach 5, Masłowska 5, Kobylińska 2, Sobiech 2
Najwięcej dla Portugalii: Barreto 14, Vieira 12, Polici 9