Team Poland 1 wygrywa 3x3 Gdynia 2022!

Dodano: 23.05.2022, 12:17

Team Poland 1 złożony z zawodniczek reprezentacji Polski 3x3, wygrał największy na Pomorzu turniej koszykówki 3x3! W finałowym spotkaniu biało-czerwone pokonały… zwyciężczynie ostatniej edycji Women’s Series – kadrę Niemiec!

Nie był to dobry weekend ze względu na warunki pogodowe, jednak bardzo dobry jeśli chodzi o miejsca na podium. W turnieju rozegranym w Gdyni udział wzięło, aż pięć zespołów złożonych z zawodniczek kadry Polski 3x3 oraz reprezentacje Niemiec i Estonii. To jednak nie wszystko, gdyż na parkiecie można było zobaczyć również zawodniczki z Energa Basket Ligi Kobiet oraz - Marta Marcinkowska, Jowita Ossowska, Kamila Podgórna oraz Amalia Rembiszewska (liga włoska).

I to właśnie wśród wymienionych powyżej drużyn, rozegrały się decydujące spotkania w walce o medale. W półfinałowych starciach Smelly Cats (Svenja Brunckhorst, Leonie Fiebich, Sonja Greinacher, Luana Rodefeld) wysoko pokonały Team Poland 4 (Martyna Leszczyńska, Weronika Preihs, Bożena Puter, Aleksandra Zięmborska) – 22:8. A w drugim spotkaniu w walce o finał, Team Poland 1 (Klaudia Gertchen, Aldona Morawiec, Dominika Owczarzak, Klaudia Sosnowska) pokonał Team Poland 2 (Marta Mistygacz, Magdalena Parysek-Bochniak, Anna Pawłowska, Karolina Podkańska) – 16:11.

Finałowe spotkanie dostarczyło dużo emocji i ostatecznie… padło łupem drużyny z Polski – Team Poland 1 pokonał Smelly Cats 18:11.

***

Turniej w Gdyni byłkolejny etapem przygotowań kadry Polski 3x3 do zbliżającego się cyklu FIBA 3x3 Women’s Series oraz (Q) do mistrzostw Europy i turnieju finałowego mistrzostw świata.

Pierwszy turniej Women’s Series, odbędzie się w ostatni weekend maja w Tel Awiwie. Oprócz kadry Polski zagra tam 11 innych drużyn, w tym Francja, Hiszpania czy też Holandia. Więcej o turnieju w Tel Awiwie