3x3: Z Niemiec do Pruszkowa – kadra na kolejnym zgrupowaniu

Dodano: 03.05.2022, 12:51


Reprezentacja Polski zakończyła turniej w niemieckim Warendorf, gdzie mogła po raz pierwszy w tym sezonie sprawdzić się w warunkach turniejowych. Kolejnym etapem przygotowań głównie do zbliżających się Mistrzostw Świata 3x3, będzie zgrupowanie w Pruszkowie.W 3x3 Military Games cała drużyna podzielona została na dwa zespoły i rozegrała pierwszy w tym roku turniej 3x3, gdzie udział wzięły także dwie drużyny niemieckie. Całość potraktowana była bardziej jako gry „wewnętrzne” i zrezygnowałyśmy z grania między sobą. Praktycznie wszystkie mecze wygrała reprezentacja Niemiec, która w swoim składzie miała zawodniczki (Svenja Brunckhorst, Sonja Greinacher i Luana Rodefeld, a Jennifer Crowder zagrała w drugim zespole) jakie zwyciężyły w turnieju finałowym FIBA 3x3 Women’s Series we wrześniu ubiegłego roku w Bukareszcie. Najważniejsze w tym pierwszym turnieju było to, aby nie skupiać się na zajętych miejscach, a dobrze pograć.

Szansa na rewanż będzie już pod koniec maja, gdzie najprawdopodobniej do Polski przyjedzie reprezentacja Niemiec.

- Pierwszy dzień to była głównie adaptacja do warunków gry po trzech treningach, które odbyłyśmy przed wyjazdem. Niemki dysponują bardzo silnym składem, co było dla nas świetnym sprawdzianem. Do turnieju przystąpiły w najsilniejszym składzie, a u nas zabrakło paru podstawowych zawodniczek. W pierwszych meczach popełniłyśmy sporo prostych błędów, przede wszystkim w organizacji ataku i obronie. Nie ma co się temu dziwić, gdyż grałyśmy w różnych konfiguracjach i brak zgrania był bardzo widoczny. Mimo to postawiliśmy bardzo ciężkie warunki gry Niemkom, które rozpoczęły przygotowania do sezonu już w lutym, co przełożyło się oczywiście na ich bardzo dobrą grę
– powiedziała po turnieju Karolina Szlachta, trener reprezentacji Polski 3x3.


- Po analizie wideo podczas gier drugiego dnia, udało nam się wyeliminować część błędów. To przełożyło się również na wyniki i styl gry. Jestem bardzo zadowolona z tego turnieju, gdyż wiemy co musimy poprawić i na co położyć szczególny nacisk. Turniej ten pokazał, że drzemie w dziewczynach ogromny potencjał i mamy jeszcze duże zapasy do wykorzystania – dodała.

Reprezentacja Polski na kolejnym zgrupowaniu spotka się już 5 maja, a odbędzie się ono w Pruszkowie. Powołane zostało na nie osiem (8) zawodniczek, w tym Klaudia Sosnowska oraz Karolina Stefańczyk.

Skład reprezentacji Polski:
- Klaudia Gertchen
- Martyna Leszczyńska
- Marta Mistygacz
- Aldona Morawiec
- Dominika Owczarzak
- Bożena Puter
- Klaudia Sosnowska
- Karolina Stefańczyk

Pod koniec maja, kadra Polski weźmie udział w otwierającym ten sezon cyklu FIBA 3x3  Women’s Series w Tel Awiwie. Będzie to bardzo ważny sprawdzian, szczególnie przed turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy 3x3.