BC Polkowice bliżej mistrzostwa!

Dodano: 10.04.2022, 20:19

BC Polkowice dwukrotnie pokonały we własnej hali lubelską „Pszczółkę” i w rywalizacji do trzech zwycięstw potrzebują już tylko jednej wygranej, aby wywalczyć mistrzostwo Polski. W rywalizacji o brązowe medale jednej wygranej do pełnego sukcesu, potrzebuje ubiegłoroczny mistrz z Gdyni.

Stephanie Mavunga zapisała na swoim koncie 16 punktów oraz 24 zbióreki, a Erica Wheeler rzuciła 24 „oczka” i BC Polkowice po zaciętej końcówce pokonało w pierwszym meczu zespół z Lublina. Pierwsza połowa była wyrównana, jednak już po zmianie stron bezpieczną przewagę wypracowały gospodynie. Także wszystko dobrze układało się do 37 minuty spotkania, kiedy to przyjezdne zniwelowały straty do jednego „oczka” (57:58) i wszystko było jeszcze możliwe. W samej końcówce jednak o zwycięstwie „Pomarańczowych” przesądziła lepsza skuteczność oraz błędy u rywalek.

W drugim spotkaniu ponownie zacięty był początek spotkania, jednak już przed dłuższą przerwą coraz to większą przewagę uzyskiwały gospodynie (wygrana drugi kwarta 33:22). Po zmianie stron chwilowy przestój pozwolił drużynie prowadzonej przez trenera Krzysztofa Szewczyka zniwelował część strat, jednak w ostatniej kwarcie stroną przeważającą były już ubiegłoroczne wicemistrzynie Polski.

BC Polkowice – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 65:63 (16:16, 17:16, 17:11, 15:20)

stan rywalizacji: 1-0

BC Polkowice: Erica Wheeler 24, Stephanie Mavunga 16 (24 zbiórki), Artemis Spanou 7, Weronika Gajda 6, Sasa Cado 6, Bożena Puter 3, Aleksandra Zięmborska 3
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Natasha Mack 27 (13 zbiórek), Martina Fassina 17, Kamiah Smalls 9, Aleksandra Stanacev 5, Emilia Kośla 5

BC Polkowice: Artemis Spanou 19 (10 zbiórek), Erica Wheeler 15 (12 asyst), Weronika Gajda 15, Aleksandra Zięmborska 12, Sasa Cado 10, Weronika Telenga 10, Stephanie Mavunga 8, Bożena Puter 1

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Aleksandra Stanacev 18, Kamiah Smalls 18, Natasha Mack 12, Martina Fassina 9, Emilia Kośla 4, Ivana Jakubcova 4, Natalia Kurach 3, Olga Trzeciak 2, Klaudia Niedźwiedzka 2

mecz o 3. miejsce

VBW Arka Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 83:55 (27:12, 14:14, 23:9, 19:20)

VBW: Bertsch 16, Gustafson (11, 11 zbiórek), Bazan 10, Pavlopoulou 11, Rudzka 10, Kastanek 8, Dobrowolska 5, Kunek 4, Begić 3, Podgórna 3, Borkowska 2

Gorzów: Makurat 22, Owczarzak 18, Hurt 6, Dźwigalska 4, Keller 2, Śmiałek 2, Matkowska 1