EuroCup: Valencia bliżej Final Four

Dodano: 15.03.2022, 21:25

Valencia Basket pokonała na wyjeździe mistrza Włoch z Wenecji, czym zbliżyła się do awansu do Final Four. W rewanżu jednak wszystko jest możliwe, gdyż zadecyduje o nim dwumecz.

Bardzo wyrównany przebieg miało pierwsze spotkanie pomiędzy zespołami z Wenecji oraz Walencji, gdzie górą były obrończynie tytułu. Po 10 minutach gry (20:8) prowadziły gospodynie, jednak już druga kwarta była dużo bardziej zacięta – co dało po pierwszej połowie wynik (37:28). Po zmianie stron dużo lepszą skuteczność miała Valencia, która przed startem ostatniej kwarty prowadziła (48:43). W ostatnich 10 minutach gra była wyrównana i wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu. Ostatecznie trafienia Celeste Trahan-Davis (12 punktów) oraz Bec Allen (12 punktów), dały wygraną. W zespole z Wenecji najskuteczniejsza była Kayla Thornton – 19 punktów.

Reyer Venezia – BC Valencia 57:61 (20:8, 17:20, 6:20, 14:13)

Venezia: Thorton 19, Ndour 13 (12zb), Anderson 11, Attura 4, Bestagno 4, Madera 3, Penna 3
Valencia: Salvadores 12, Trahan-Davis 12, Ouvina 10, Guelich 7, Casas 6, Allen 5, Romero 5, Thiam 4