EuroCup: Sześć drużyn z awansem, w tym gronie BC Polkowice

Dodano: 04.11.2021, 08:38

Po 4. kolejce EuroCup awans do fazy play-off zapewniło sobie sześć drużyn, a w tym gronie są także koszykarki BC Polkowice. O awans walczą dalej zespoły z Lublina oraz Gorzowa Wlkp., bez szans jest już natomiast KS Basket-25 Bydgoszcz.

BC Polkowice w pierwszym meczu, rozegranym na bardzo „gorącym” terenie w Atenach udanie finiszowały. Takiej sytuacji nie było w rewanżu, gdzie wyrównana była tylko pierwsza kwarta (16:17). W kolejnych minutach dobra gra Stephanie Mavungi (23 punkty, 14 zbiórek) oraz Feyonda Fitzgerald (13 punktów, 5 zbiórek), punkt po punkcie budowała przewagę. To właśnie dwa celne rzuty wolne Mavungi dały na 3 i pół minuty przed zakończeniem spotkania 13 – punktowe prowadzenie (68:55).

Grupa A:
1. BC Polkowice 4/0
2. Hatayspor 2/2
3. Panatahinaikos Atheny 1/3
4. Enisey 1/3

Gorzowski AZS przegrał w pierwszym meczu z zespołem z Lublina, czym znaczniej pomniejszył sobie tym samym szansę na awans do fazy play-off. W rewanżu trener Dariusz Maciejewski liczył na „przełamanie” i jakże ważne zwycięstwo, które… ponownie było nieosiągalne. O ile pierwsza kwarta była wyrównana, to w kolejne powoli wracały „koszmary” z poprzednich dwóch spotkań (jeden w EuroCup oraz jeden w EBLK). Po 20 minutach gospodynie były już o 12 „oczek” gorsze i nic nie zapowiadało zmian. Druga połowa rozpoczęła się od „trójki” Aleksandry Stanacev, a także kolejna akcja przyjezdnych dała ponownie trzy punkty. Zespół z Gorzowa Wlkp. jeszcze przed ostatnią kwarta nieznacznie zmniejszył straty, jednak w ostatniej kwarcie ponownie lepsza była drużyna z Lublina. Kamiah Smalls oraz Ivana Jakubcova rzuciły po 25 punktów, a Natasha Mack dodała 8 „oczek” oraz 18 zbiórek.

Grupa C:
1. Mersin 4/0
2. AZS UMCS Lublin 2/2
3. InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 1/3
4. Horizont Mińsk 1/3

W Bydgoszczy KS Basket-25 chciał odnieść pierwsze zwycięstwo w EuroCup, jednak już po pierwszych 10 minutach był od tego bardzo daleko (15:28). Podobnie było także w kolejnych odsłonach, gdzie tak jak w pierwszym spotkaniu w Pireusie – wicemistrz Grecji był zdecydowanie lepszy. Przed ostatnią kwartą oba zespoły dzieło 18 punktów (48:66) i stało się jasne, kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko. Alexis Tolefree rzuciła 16 punktów, a 15 dodała Evdokia Stamati – trafiając aż 5x3. Przyjezdne aż 12x trafiły zza linii 6,75, przy zaledwie trzech takich trafieniach drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Kulpekszę – gdzie najskuteczniejsza była Jillian Alleyne (19 punktów, 9 zbiórek).

Grupa E:
1. BC Nadezhda 4/0
2. Olympiakos pireus 3/1
3. Crvena Zvezda 1/3
4. KS Basket-25 Bydgoszcz 0/4

W pozostałych grupach na prowadzeniu są: BC Prometey (grupa B, 3/1), Nesibe Aydin (grupa D, 3/1), Ormanspor (grupa F, 3/1), Tango Bourges Basket (grupa G, 4/0), Roche Vendee (grupa H, 4/0), Valencia Basket (grupa I, 4/0), ASVEL Lyon (grupa J, 3/1), Castors Braine (grupa K, 3/1) oraz Tarbes (grupa L, 4/0). Awans do fazy play-off wywalczą po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.