Energa Basket Liga Kobiet: Derby dla Ślęzy, beniaminek wygrywa w Bydgoszczy

Dodano: 31.10.2021, 22:09

W derbach Dolnego Śląska Ślęza Wrocław pokonała po dogrywce BC Polkowice, a 24 punkty zdobyła była zawodniczka zespołu z Polkowic... Julia Drop. Drugą wygraną w sezonie zapisała na swoim koncie SKK Polonia, która pokonała na wyjeździe KS Basket 25.

35 punktów Loryn Goodwin oraz bardzo dobra gra beniaminka w końcówce spotkania w Bydgoszczy, dała druga wygraną w obecnym sezonie. Wyrównana pierwsza połowa pozwalała myśleć o dalszych emocjach, jednak już po kolejnej kwarcie – przewaga SKK wynosiła 7 „oczek” (64:57). W ostatniej kwarcie gospodynie odrobiły straty i wyszły nawet na prowadzenie (72:71). W odpowiedzi kropkę nad „i” postawiła dwoma celnymi rzutami za trzy punkty Goodwin!

Ogromne emocje były w derbach Dolnego Śląska, gdzie pierwsze porażki w sezonie doznały koszykarki z Polkowic. Aby to się stało potrzebna była dogrywka, gdzie końcówka należała do gospodyń. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem po 37, by w kolejnej kwarcie Ślęza po trafieniach Julii Drop, Dominique Wilson czy też Karoliny Stefańczyk zbudować nawet 11 – punktową przewagę (54:43). To jednak nie przeszkodziło w tym, aby miło słabszej dyspozycji w ataku Stephanie Mavungi udało się odzyskać prowadzenie (58:57). W końcówce ponownie bliżej zwycięstwa była Ślęza, jednak pięć „oczek” z rzędu Feyondy Fitzgerald dało dogrywkę. W niej, jak wspomnieliśmy na początku – skuteczniejsza była drużyna trenera Arkadiusza Rusina.

W Sosnowcu gospodynie tylko w pierwszej połowie, miały kontakt z rywalkami z Gorzowa Wlkp. (39:50). Po zmianie stron, katastrofalna skuteczność (zaledwie dwa punkty, przy 17 rywalek) – dało stratę nie do odrobienia. Oprócz braku w protokole meczowym Sary Sagerer, trener Jordi Aragones w końcowych minutach radzić sobie musiał bez Karoliny Zuziak, Zayn Arden Urbaniak-Dornstauder oraz Klaudii Wnorowska, które „spadły” w powodu przekroczenia limitu przewinień. Po 19 „oczek” w drużynie z Gorzowa Wlkp. rzuciły Courtney Hurt oraz Borislava Hristova, a 16 dodała Stephanie Jones.

Emocji nie było natomiast w Lublinie, gdzie „Pszczółka” wypunktowała Energe Toruń. Po 20 minutach gry oba zespoły dzieliło już 19 „oczek” (46:27), by po zmianie stron ponownie stroną przeważającą były gospodynie. Energa zagrała na fatalnej – zaledwie 26% skuteczności, przy 45% rywalek.