Energa Basket Liga Kobiet: Poznań z pierwszym zwycięstwem!

Dodano: 31.10.2021, 00:00

Enea AZS Politechnika Poznań pokonała w Gdyni GTK, czym zapisała na swoim koncie pierwsze zwyciestwo w obecnym sezonie. Zespół z Wielkopolski do wygranej poprowadził duet Davis Reimer - Mccray.

Stawką meczu GTK Gdynia a AZS Enea Politechniką Poznań, były nie tylko dwa punkty w ligowej tabeli, lecz przede wszystkim pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Poczatek meczu zdecydowanie należał do przyjezdnych, które po serii (12:0) – prowadziły po 10 minutach gry (27:10). Kolejne minuty stały jednak pod znakiem zaciętej gry kosz za kosz, a sama końcówka mogła przynieść sporo radości drużynie prowadzonej przez Jelene Skerovic. Tak się jednak nie stało, kropkę nad „i” postawiła na niespełna półtorej minuty przed końcową syreną trafieniem zza linii 6,75 Liliana Banaszak (69:61). W cały spotkaniu zespół z Poznania wykonał zaledwie 4 rzuty za trzy punkty – trafił 3, a u rywalek było ich aż 20 – z czego 4 skuteczne.