EuroCup: To nie była dobra kolejka – wygrana Polkowic i pasmo porażek reszty drużyn

Dodano: 28.10.2021, 21:11

To nie była dobra kolejka EuroCup, gdzie ze zwycięstwa cieszyć się mogła tylko drużyna z Polkowic. W pozostałych meczach górą były m.in. faworytki do wygrania tegorocznej edycji EuroCup z Mersin oraz Crvena Zvezda i Horizont Mińsk.

W odległym Mersin, nic do powiedzenia nie miał gorzowski AZS – ulegając aż (62:106). O ile jeszcze w pierwszych 10 minutach gra była wyrównana, to kolejne kwarty grane były zdecydowanie pod dyktando gospodyń. Yvonne Turner rzuciła 23 punkty, 16 „oczek” i 14 zbiórek dodała Kristine Anigwe – a 17 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst było dziełem Tiffany Hayes. Dodatkowo zespół z Mersin, zagrała na aż 60% skuteczności (42% rywalek), trafiając aż 13x zza linii 6,75. W zespole z Gorzowa Wlkp. wyróżniła się Borislava Hristova (22 punkty), która jednak miała słabe wsparcie od koleżanek – Stephanie Jones oraz Courtney Hurt (po 8 punktów).

1. Mersin 3/0
2. AZS UMCS Lublin 1/2
3. InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 1/2
4. Horizont Mińsk 1/2

Zupełnie odwrotnie niż w Mersin było w Polkowicach, gdzie BC po 20 minutach gry prowadziło (52:38) i kontrolowało przebieg spotkania. Gdy tylko rywalki z Rosji zbliżyły się na kilka „oczek”, to trafienie Weroniki Gajdy za trzy punkty – natychmiast ją powiększyło (74:60). Spotkanie zakończyło trafienie liderki - Stephanie Mavunga (27 punktów, 16 zbiórek). Feyonda Fitzgerald dorzuciła 24 „oczka”, a 11 było dziełem Artemis Spanou.

1. BC Polkowce 3/0
2. Hatat 2/1
3. Panathinaikos Ateny 1/2
4. WBC Enisey

W Lublinie zdecydowanym faworytem były gospodynie, które dobrze rozpoczęły mecz z Horizontem… jednak kolejne ostatnie minuty pierwszej kwarty były zdecydowanie słabsze (17:24). Gdy wydawało się, że w drugiej kwarcie „Pszczółka” wzniesie się do góry – to… trafienia jak z automatu zza linii 6,75 Maji Scekic raz po raz budowały coraz to większą przewagę (43:24) pod koniec pierwszej połowy. Dodatkowo bardzo dobrze pod tablicami grała Anastasiya Verameyenka, która udanie zatrzymywała ataki Natashy Mack i Kamiah Smalls. Po zmianie stron wynik „otworzyła” ponownie celnym rzutem za trzy punkty Scekic, lecz od tego momentu „trzęsienie ziemi” w Kozim Grodzie i kolejne trafienia Aleksandry Stanacev oraz wspomnianych Mack i Smalls niwelowały stratę. Przed ostatnią kwartą wynik brzmiał (46:49) i wszystko było ponownie możliwe. Gdy w 31 minucie gry trafiła Ivana Jakubcova, wydawało się… że AZS UMCS pójdzie za ciosem. Niestety ponownie słabsza gra i brak skuteczności, przełożyła się na drugą porażkę „Pszczółki” w grupie C. Anastasiya Verameyenka zakończyła mecz z double-double w postaci 21 punktów oraz 10 zbiórek, a 15 „oczek” 5x3 zapisała na swoim koncie Maja Scekic. AZS zagrała na fatalnej, zaledwie 27% skuteczności przy 42% rywalek. Aleksandra Stanacev rzuciła 20 punktów, a 10 dodała Smalls.

Bardzo słaba trzecie kwarta (7:21) w wykonaniu zespołu z Bydgoszczy, przyczyniło się do trzeciej z rzędu porażki. Była jednak w ostatniej kwarcie szansa na przełamanie, gdy po trafieniu Jillian Alleyne na tablicy wyników na 180 sekund przed zakończeniem było (70:73). W końcowych sekundach jednak, lepszą skuteczność ponownie miała młoda drużyna z Serbii. Milina Miseljic rzuciła 21 punktów, a 19 „oczek” i 11 asyst uzbierała Aleksandra Katanic. W zespole trenera Piotra Kulpekszy Jillian Alleyne zapisała na swoim koncie double-double w postaci 14 punktów oraz 16 zbiórek, a „oczko” więcej dorzuciła Angelika Stankiewicz.