Superpuchar Polski dla BC Polkowice!

Dodano: 30.09.2021, 13:18

Koszykarki z Polkowic pokonały w Poznaniu VBW Arkę Gdynia 77:72 i po raz pierwszy w historii wywalczyły Superpuchar Polski! MVP meczu wybrana została Feyondy Fitzgerald, która uzbierała double-double w postaci 20 punktów i 12 asyst.

Początek spotkania oba zespoły zagrały dość słabo, a liczne niewykorzystane okazje przełożyły się niski wynik po pierwszej kwarcie (13:10). Dużo lepiej było w kolejnych minutach, kiedy to szczególnie w ataku swój kunszt strzelecki pokazała Alice Kunek i zespół z Pomorza wypracował tym samym już 9 „oczek” przewagi (27:18). Od tego jednak momentu do gry „wzięły” się koszykarki z Polkowic, które za sprawą Feyondy Fitzgerald, Bożeny Puter oraz Artemis Spanou (trafienia zza linii 6,75) oraz późniejszych skutecznych akcji wyszły na prowadzenie (32:31). Po zmianie stron ponownie skuteczne była drużyna prowadzona przez trenera Karola Kowalewskiego, która to nie pozwalała ani na chwilę przejąć inicjatywy przez mistrza Polski. Z minuty na minutę coraz lepiej grała późniejsza MVP - Feyonda Fitzgerald. Jednakże Arka jeszcze przed zakończeniem trzeciej kwarty, po serii (10:0) odzyskała prowadzenie i zanosiło się na ogromne emocje w ostatnich 10 minutach spotkania.

Tak też było… gdyż oba zespoły wszystko co najlepsze zostały na samą końcówkę, gdzie kropkę nad „i” postawiła celnym rzutem zza linii 6,75 Alicja Grabska (76:70) na 22 sekundy przed zakończeniem meczu.

Podczas spotkania z rąk wojewody wielkopolskiego, Michała Zielińskiego wysokie odznaczenia państwowe otrzymali: Tomasz Herkt, Eugeniusz Kijewski, Iwona Jabłońska, Irena Linka, Zbigniew Grześczyk, Paweł Leszek Klepka, Łukasz Zarzycki i Lidia Dudziak. Z kolei prezes WZKosz, Łukasz Zarzycki odznaki 100-lecia wielkopolskiej koszykówki przekazał Ilonie Mądrej, Wojciechowi Krajewskiemu, Zbigniewowi Szpilewskiemu, Stanisławowi Olejniczakowi, Michałowi Zielińskiemu, Grzegorzowi Bachańskiemu i Radosławowi Piesiewiczowi.

VBW Arka Gdynia - BC Polkowice 72:77 (13:10, 24:30, 17:14, 18:23)

Gdynia: Kunek 19, Gustafson 19, Kastanek 11, Podgórna 7, Lundquist 6 (11zb), Begić 4, Szymkiewicz 2, Borkwoska 2, Bertsch 2
Polkowice: Spanou 20, Fitzgerald 20 (12as), Mavunga 14 (13zb), Gajda 7, Puter 6, Telenga 4, Cado 2