#EuroCupWoman na sezon 2021/2022 wylosowany

Dodano: 19.08.2021, 12:15


Znany jest już podział na grupy w tegorocznej edycji EuroCup, gdzie bez kwalifikacji rywalizację rozpoczną BC Polkowice oraz gorzowski AZS. W kwalifikacjach zagrają natomiast zespoły z Lublina oraz Bydgoszczy.



W EuroCup zarejestrowało się łącznie 57 klubów (+ 4 z kwalifikacji Euroligi), co daje łączną ilość aż 61 drużyn. Faza grupowa składać się będzie z 48 drużyn, podzielonych na 12 grup po 4 zespoły. Wszystko będzie także podzielone na dwie konferencje (geograficznie), tak jak to było przed pandemią.

Tutaj jeśli chodzi o zestawienie konferencji (1) to aż pięć drużyn, będzie miała Grecja (Panathinaikos Ateny, Olympiakos Pireus w fazie grupowej oraz PAOK Saloniki, Eleftheria Moschatou, Niki Lefkadas w rundzie kwalifikacyjnej), a swoich sił także póki co w kwalifikacjach spróbuje (Ludovika-FCSM Csata Budapeszt).

W konferencji (2) zagra natomiast mający za sobą udział walczący w poprzednim sezonie o Final Four Euroligi – ASVEL Lyon, który nie będzie osamotniony. Do rywalizacji zgłosiły się także (Villeneuve D’Ascq, Roche Vendée, Flammes Carolo Basket, Tarbes Gespe Bigorre). Swój start potwierdził także beniaminek włoskiej LFB - Magnolia BR Campobasso, a także izraelski Haukar, jedyna drużyna z Wielkiej Brytanii - London Lions oraz Ulriken Eagles z Norwegii.

KONFERENCJA 1

Faza kwalifikacyjna:
Hatay BSB (Turcja) - Elitzur Holon (Izrael)
Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - Eleftheria Moschatou (Grecja)
Sparta&K Moskwa (Rosja) - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin
Birevim Elazig Il Özel Idare (Turcja) - PAOK (Grecja)
PEAC Pecs (Wegry) - Niki Lefkadas (Grecja)
A3 Basket Umea (Szwecja) - Ludovika-FCSM Csata Budapeszt (Węgry)

Grupa A:
- BC Polkowice
- WBC Enisey Krasnojarsk (Rosja)
- Panathinaikos Ateny (Grecja)
- Hatay BSB (Turcja)/Elitzur Holon (Izrael)

Grupa B:
- 2. drużyna z grupy Bellona Kayseri (Turcja)/KSC Szekszard (Węgry)/ACS Sepsi-SIC (Rumunia)
- Uni Györ (Węgry)
- BC Prometey (Ukraina)
- Birevim Elazig Il Özel Idare (Turcja)/PAOK (Grecja)

Grupa C:
- CBK Mersin Yesisehir (Turcja)
- InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.
- BC Horizont Region Mińsk (Białoruś)
- Sparta&K Moskwa (Rosja)/Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin

Grupa D:
- 3. drużyna z grupy Bellona Kayseri (Turcja)/KSC Szekszard (Węgry)/ACS Sepsi-SIC (Rumunia)
- Neve David Ramla (Izrael)
- Nesibe Aydin (Turcja)
- PEAC Pecs (Wegry)/Niki Lefkadas (Grecja)

Grupa E:
- BC Nadieżda Orenburg (Rosja)
- Olympiakos Pireus (Grecja)
- KKZ Crvena Zvezda (Serbia)
- Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - Eleftheria Moschatou (Grecja)

Grupa F:
- OGM Ormanspor (Turcja)
- Aluinvent DVTK Miszkolc (Węgry)
- Nika Syktywkar (Rosja)
- A3 Basket Umea (Szwecja)/Ludovika-FCSM Csata Budapeszt (Węgry)

KONFERENCJA 2

Faza kwalifikacyjna:
Clube Uniao Sportiva (Portugalia) - Haukar (Izrael)
Ensino Lugo (Hiszpania) - Magnolia BR Campobasso (Włochy)
VOO Liege Basket (Belgia) - Ulriken Eagles (Norwegia)
Flammes Carolo Basket (Francja) - Piestanske Cajky (Słowacja)
Tarbes Gespe Bigorre (Francja) - Kortrijk Spurs (Belgia)
BBC Grengewald Hueschtert (Luksemburg) - ASD Dinamo LAB Sassari (Włochy)
CB Islas Canarias (Hiszpania) - London Lions (Wielka Brytania)

Grupa G:
- 2. drużyna z grupy Tango Bourges Basket (Francja)/Famila Basket Schio (Włochy)/Basket Valencia (Hiszpania)
- BCF Elfic Fryburg (Szwajcaria)
- Tenerife (Hiszpania)
- BBC Grengewald Hueschtert (Luksemburg)/ASD Dinamo LAB Sassari (Włochy)

Grupa H:
- Lointek Gernika Bizkaia (Hiszpania)
- Roche Vendée (Francja)
- ASD Futur Virtus Bologna (Włochy)
- Flammes Carolo Basket (Francja) - Piestanske Cajky (Słowacja)

Grupa I:
- 3. drużyna z grupy Tango Bourges Basket (Francja)/Famila Basket Schio (Włochy)/Basket Valencia (Hiszpania)
- Basket Namur Capitale (Belgia)
- Kangoeroes Basket Mechelen (Belgia)
- Ensino Lugo (Hiszpania)/Magnolia BR Campobasso (Włochy)

Grupa J:
- LDLC Asvel (Francja)
- MBK Ruzomberok (Słowacja)
- Estudiantes Madryt (Hiszpania)
- Tarbes Gespe Bigorre (Francja)/Kortrijk Spurs (Belgia)

Grupa K:
- Royal Castors Braine (Belgia)
- Rutronik Stars Keltern (Niemcy)
- BK Żabiny Brno (Czechy)
- CB Islas Canarias (Hiszpania)/London Lions (Wielka Brytania)

Grupa L:
- Villeneuve D’Ascq (Francja)
- KP Brno (Czechy)
- Clube Uniao Sportiva (Portugalia)/Haukar (Izrael)
- VOO Liege Basket (Belgia)/Ulriken Eagles (Norwegia)