FIBA Youth European Challengers 2021 U18 – wygrana w ostatnim meczu

Dodano: 01.08.2021, 21:13

W ostatnim meczu turnieju w greckim Heraklionie, kadra Polski U18 wysoko pokonała Słowację. Liderką zespołu była Marta Maslowska, która rzuciła 16 punktów. Mecz z double-double zakończyła Maja Kozłowska – 11 punktów, 13 zbiórek.

Ostatnie spotkanie kadry Polski w Grecji, od samego początku stało pod znakiem dominacji kadry Polski U18. Zespół prowadzony przez Marka Lebiedzińskiego, wygrał pierwsze 10 minut (21:9) – by w kolejnych tylko potwierdzić swoją przewagę nad rywalem. Po trafieniu Marty Masłowskiej w 28 minucie meczu na tablicy wyników było (52:27) i tylko kataklizm mógł odebrać reprezentacji Polski trzecia wygraną. Double-double uzbierała Maja Kozłowska (11 punktów, 13 zbiórek), a 16 „oczek” rzuciła Marta Masłowska. Polki ogromną przewagę miały pod tablicami, gdzie całkowicie zdominowały swoje rywalki – 53 do 37.

Polska - Słowacja 64:46 (21:9, 19:14, 12:4, 12:19)

Polska: Masłowska 16, Żukowska 11, Kozłowska 11 (13zb), Przyszlak 6, Sztąberska 4, Gilmajster 4, Kurkowiak 3, Mitrowska 3, Piasecka 3, Batura 2, Kluczyńśka 1
Najwięcej dla Słowacji: Uzovicova 11, Dulovicova 10, Kraislova 7