FIBA Youth European Challengers 2021 U18 – wysoka porażki Polski z Francją

Dodano: 31.07.2021, 21:56

Nic do powiedzenia w meczu z Francją, nie miała kadra Polski – która uległa wielokrotnym medalistkom MME aż 36:83. Co zawiodło z tak klasowym przeciwnikiem? Wszystko. Szansa na poprawę będzie w ostatnim meczu turnieju ze Słowacją.

Polki bardzo słabo rozpoczęły spotkanie z Francją, gdzie już po 6 minutach przegrywały (0:13). W całej pierwszej kwarcie udało się rzucić zaledwie 5 „oczek”, podczas gry rywalki miały na swoim koncie już 18 punktów. Druga kwarta to lepsza skuteczność, jednak rywalki uzyskiwały coraz to większą przewagę (41:18). Po zmianie stron gra się wyrównała (jednak tylko w trzeciej kwarcie), a prawdziwym pokazem siły Francji były ostatnie 10 minut meczu (27:8). Polki w całym meczu rzucały z zaledwie 21% skutecznością, przy 45% rywalek.

Francja - Polska 83:36 (18:5, 23:13, 15:10, 27:8)

Najwięcej dla Francji: Hirsch 15 (12zb), Le Seyec 12, Mbu 12
Polska: Sztąberska 8, Gilmajster 7, Żukowska 7, Kozłowska 6, Masłowska 2, Batura 2, Kluczyńska 2, Kurkowiak 2