FIBA Youth European Challengers 2021 U18 – druga wygrana kadry Polski

Dodano: 28.07.2021, 22:02

W drugim meczu rozegranym w Heraklionie, kadra Polski U18 pokonała Izrael 69:63. Duży wkład w triumf miała Aleksandra Żukowska, która rzuciła 16 punktów. Jutro o godz. 20:00 Polska zagra z Hiszpanią.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie z Izraelem, gdzie już po 180 sekundach gry prowadziły (7:3). Kolejne minuty były bardziej wyrównane, co także wpłynęło na wynik – (20:20) po pierwszej kwarcie. Na początku drugich 10 minut powoli do głosu dochodziły koszykarki z Izraela, które po trafieniu Alis Hatokay – prowadziły (27:21). Biało-czerwone nie dały jednak za wygraną i na dłuższą przerwę schodziły z dwoma „oczkami” przewagi (39:37). Po zmianie stron minimalną przewagę utrzymał zespół prowadzony przez trenera Marka Lebiedzińskiego, a kropkę nad „i” postawiła trafieniem na minutę i 17 sekund przed zakończeniem Aleksandra Żukowska.

Polska - Izrael 69:63 (20:20, 19:17, 12:10, 18:16)

Polska: Żukowska 16, Batura 11, Przyszlak 11, Masłowska 8, Piasecka 5, Gilmajster 9, Kluczyńska 7, Kozłowska 2
Najwięcej dla Izraela:Halevy 9, Singer 8, Sujic 7

FIBA U18 Women's European Challengers (27 lipca - 1 sierpnia 2021)

6. Słowacja 0/1

Bułgaria (Sofia) - Słowenia, Ukraina, Bułgaria, Szwajcaria, Macedonia Północna, Albania

***

Aby utrzymać system Młodzieżowych Mistrzostw Europy i nie dyskryminować krajów o najtrudniejszej sytuacji epidemiologicznej, zarówno Komisja FIBA Europe, jak i komisja konkursowa poparły oficjalne zniesienie Młodzieżowych Mistrzostw Europy dla wszystkich grup wiekowych.

Jednocześnie wspierana będzie inicjatywa organizacji młodzieżowych turniejów reprezentacyjnych pod patronatem FIBA Europe, w których udział będzie dobrowolny. Wyniki w nich nie wpłyną na podział na dywizje w 2022 roku.