FIBA Youth European Challengers 2021 U20 – Rosja pokonana

Dodano: 17.07.2021, 19:49

Po wysokiej porażce z Francją, kadra U20 pokonała silną Rosję 75:70. Duża w tym zasługa Emilii Kośli, która rzuciła 21 punktów, a także Zuzanny Kulińskiej – 11 punktów oraz 14 zbiórek. Polki dobrze walczyły także na tablicach, gdzie nie dały się zdominować przez rywalki.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęły koszykarki z Rosji, które po 4 minutach gry prowadziły już (12:4). Polki po raz kolejny potrzebowały chwili, aby się przełamać – a gry to nastąpiło, to trafienia m.in. Emilii Kośli, Julii Bazan czy też Zuzanny Kulińskiej dały po pierwszej kwarcie prowadzenie (18:16). W kolejnych minutach udało się zbudować, nawet 7 – punktową przewagę (31:24) – jednak ponownie trochę słabszy fragment doprowadził do wyniku remisowego. Po zmianie stron, lepiej w mecz weszła drużyna Krzysztofa Szewczyka i w zaledwie 120 sekund stworzyła 8 „oczek” przewagi (44:36). Tej przewagi w całości Polki już nie roztrwoniły, jednak było kilka momentów kiedy to wydawało się to możliwe. Na 3 minuty i 10 sekund przed końcową syreną na tablicy wyników było (72:62), by po trafieniu Emilii Kośli na 46 sekund do końca – (75:67). Jak się okazało zawodniczka lubelskiej „Pszczółki” postawiła kropkę nad „i” i dała trzecią wygraną kadry Polski na turnieju w Konyi. Wspomniana Kośla rzuciła 21 „oczek”, a double-double uzbierała Zuzanna Kulińska – 11 punktów, 14 zbiórek.

Rosja - Polska 70:75 (16:18, 19:18, 15:19, 20:20)

Najwięcej dla Rosji: Grabovskaia 11, Voronina 10, Pavliuchenko 10
Polska: Kośla 21, Szymkiewicz 15, Z. Kulińska 11, Piechowiak 9, Bazan 6, Kobylińska 8, Ustowska 5

- Wiedziałyśmy, że mecz z Rosją będzie ciężki, ale od początku trenerzy powtarzali nam, że jeżeli będziemy grać swoją koszykówkę, to jesteśmy w stanie wywalczyć to zwycięstwo. Zaczęłyśmy mecz zbyt nerwowo, ale potem wróciłyśmy do swojej gry, dzieliłyśmy się piłką i walczyłyśmy na zbiórkach. Było to dla nas bardzo ważne zwycięstwo i niesamowicie się cieszyłyśmy. Teraz już jesteśmy w 100% skupione na meczu z gospodarzami tego turnieju - Turcją, wiemy o co gramy i będziemy walczyć o zwycięstwo do ostatniej sekundy – powiedziała po meczu Magdalena Szymkiewicz.

18.07, godz. 17:00 Polska – Turcja

FIBA U20 Women's European Challengers (13-18 lipca 2021, turniej w Sopronie 12 - 17 lipca)