W Szwecji Lulea i Alvik bliżej finału

Dodano: 06.04.2021, 13:36

Rozpoczęła się faza półfinałowa w Szwecji, gdzie pierwsze spotkania wygrały wyżej notowane zespoły z Lulei oraz Sztokholmu. Dużo emocji było w starciu Alvik – Hogsbo, gdzie gospodynie wygraną zapewniły sobie dopiero w ostatniej kwarcie. Kolejne mecze odbędą sie 7 i 9 kwietnia, a rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Wyrównana pierwsza kwarta meczu w Sztokholmie (21:20), dawała nadzieję na bardzo wyrównane spotkanie. Jednakże już kolejne 10 minut (8:21) pokazało sporą moc przyjezdnych, które po 20 minutach gry prowadziły (41:29). Druga połowę od trafienia rozpoczęła Shanity James, a to zapoczątkowało proces odrabiania strat. Już po 4 minutach gry był remis po 43, a kolejne trafienie James dało prowadzenie. Na początku ostatniej kwarty, ponownie prowadziło Hogsbo Basket (58:50) – lecz trafienie zza linii 6,75 Paula Juhlin dało ponowne prowadzenie (65:64). W końcówce skuteczność była po stronie gospodyń, gdzie liderką była Klara Lundquist - 22 punkty, 9 zbiórek 8 asyst, wspomniana Shanity James dorzuciła 20 punktów i zebrała 8 piłek.

W starciu byłych finalistów z Lulei oraz Umei, po dobrej drugiej i trzeciej kwarcie, lepsze były gospodynie. Pierwsze 20 minut gry Lulea zakończyła wynikiem (48:40), by po zmianie stron i walecznej postawie przyjezdnych mieć już 12 „oczek” przewagi (65:53). W ostatniej kwarcie przewaga była jeszcze większa, co było strata nie do odrobienia przez koszykarki z Umei. Aż 29 punktów dla gospodyń rzuciła Margaret Lucas, a po 14 „oczek” dodały Allis Nyström (dodatkowo 14 zbiórek) oraz Matilda Ekh. U rywalek po 20 punktów rzuciły Emma Stach oraz Janee Thompson, a 12 punktów i 16 zbiórek było dziełem Amy Degbeon.

Luleå Basket - A3 Basket Umeå 80:69 (24:23, 24:17, 17:13, 15:16)
stan rywalizacji: 1-0