EWBL: Horizont Mińsk najlepszy w sezonie 2020/2021

Dodano: 04.04.2021, 15:42

Prowadzony przez Natalie Trofimovą Horizont Mińsk pokonał w finałowym starciu rosyjską BC Nikę 70:60, wygrywając tym samym po raz pierwszy ligę EWBL. Mecz o 3. miejsce pomiędzy TTT Riga a BC Prometey, został odwołany z powodu pozytywnych testów RT-PCR w zespole z Ukrainy. MVP wybrana została Anastasiya Verameyenka, która w dwóch meczach uzbierała 40 "oczek".

Sukces w meczu finałowym zapewniła Anastasiya Verameyenka, która rzuciła 20 punktów (9/11 z gry). Dobry występ podpory kadry Białorusi, dał również wygraną w półfinałowym starciu z ukraińskim BC Prometey. Początek starcia finałowego należał do zespołu z Rosji (18:15), który jednak już w kolejnych minutach nie przetrwał coraz to większych naporów Horizontu i po trafieniu zza linii 6,75 Adrienne Webb przegrywał (36:37). Po zmianie stron wyrównana walka kosz za kosza, dała po trzeciej kwarcie 4 – punktowe prowadzenie Mińska (50:46). Wszystko wyjaśniło się w ostatniej kwarcie, gdzie głównie punkty Verameyenki czy tez Rytsikavy postawiły kropkę nad „i”.

BC Nika - Horizont Mińsk 60:70 (18:15, 18:22, 10:13, 14:20)

Syktyvkar: Leslie 26, Turner 9, Riabova 9, Marchenkova 8, Cherepanova 5, Fedorenkova 3
Mińsk: Verameyenka 20, Rytsikava 19, Inkina 10, Vrancic 8, Webb 7, Ziuzkova 4, Anufryienka 2

MVP wybrana została Anastasiya Verameyenka (Horizont Mińsk), a w All-Star Team znalazły się Alexandra Marchenkova oraz Brianna Turner (Nika Syktyvkar) oraz Viktoryia Hasper (Horizont Mińsk).