Energa Basket Liga Kobiet: CCC i VBW Arka po raz drugi

Dodano: 29.03.2021, 13:08

Mistrz Polski z Gdyni oraz były etatowy uczestnik Euroligi, po raz drugi zwyciężyli swoich rywali i są już o krok od gry w finale. Być może ostatnie spotkania fazy półfinałowe, odbędą się w najbliższą środę o godz. 18:00 w Bydgoszczy oraz w Gorzowie Wlkp.

Gdynianki dobrze rozpoczęły drugie spotkanie i po 10 minutach prowadziły (20:12), jednakże już w drugiej kwarcie KS Basket 25 zagrał zdecydowanie bardziej skutecznie i zniwelował straty do sześciu „oczek” – (31:37). Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, co w dalszym ciągu dawało przewagę drużynie z Pomorza. Dodatkowo celne rzuty za trzy punkty Angeliki Slamovej oraz Marissy Kastanek, punkt po punkcie powiększały przewagę. W 32 minucie na tablicy wyników było już (59:46) i mało kto spodziewał się by tak zaciętej końcówki. Wszystko za sprawą dobrze dysponowanej rzutowo Shante Evans, która rzucając 11 „oczek” z rzędu, doprowadziła na dwie minuty i 20 sekund przed zakończeniem do wyniku (63:60). Ostatecznie niespodzianki nie było, gdyż proste błędy oraz brak skuteczności w samej końcówce odebrał takie marzenie drużynie trenera Piotra Kulpekszy. Wynik „ustaliła” dwoma celnymi rzutami wolnymi Barbora Balintova.

W drugim półfinale w Polkowicach, gorzowski AZS za wszelką cenę chciał wygrać i wrócić na własny parkiet z wynikiem 1-1. Po 20 minutach gry gospodynie prowadziły (41:33), jednak był to wynik dosyć otwarty szczególnie dla rywalek. Po zmianie stron przyjezdne zaczęły niwelować straty, jednak kolejne trafienia oraz agresywna obrona CCC skutecznie to uniemożliwiała. Gdy po raz kolejny trafiła Keisha Hampton, to w 25 minucie spotkania było już (57:41) i marzenia o odniesieniu choćby jednego zwycięstwa przez drużynę trenera Dariusza Maciejewskiego coraz bardziej gasły. Lekką nadzieję na to pobudziła Shatori Walker-Kimbrough, która skutecznymi akcjami niwelowała straty. To jednak był tylko chwilowy przestój „Pomarańczowych”, które skuteczną grą Kamile Nacickaite, Aaryn Ellenberg-Wiley oraz wspomnianej Keishy Hampton na 5 minut przed końcową syreną prowadziły pewnie (84:64).

VBW Arka Gdynia - FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz 65:60 (20:12, 17:19, 14:13, 14:16)

stan rywalizacji: 2-0

Gdynia: Slamova 16, Balintova 14, Miškinienė 13 (11zb), Kastanek 8, Greinacher 8, Spanou 3, Podgórna 3
Bydgoszcz: Evans 25, Stankiewicz 11, Burdick 9, Boonstra 8, McBride 4 (10zb), Międzik 3

CCC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 96:72 (23:20, 18:13, 28:24, 27:15)

Polkowice: Hampton 23, Ellenberg-Wiley 19, Gajda 14, Nacickaite 11, Gertchen 8, Telenga 7, Stanković 6 (10zb), Kantzy 6, Grabska 2
Gorzów Wlkp.: Walker-Kimbrough 17, Gustafson 16, Hristova 13, Owczarzak 10, Green 10 (10zb), Kaczmarczyk 6