Energa Basket Liga Kobiet: CCC i VBW Arka bliżej finału

Dodano: 27.03.2021, 22:34

VBW Arka Gdynia oraz CCC Polkowice wygrały swoje pierwsze mecze półfinałowe, czym znacznie przybliżyły się do wielkiego finału. W Gdyni Arka zwycięstwo z wicemistrzem z Bydgoszczy zapewniła sobie w ostatniej kwarcie, a w Polkowicach wynik „gonił” gorzowski AZS lecz bezskutecznie.

Na Pomorzu po 20 minutach gry mistrz Polski remisował z wicemistrzem (27:27), a zupełnie wyłączona z gry w pierwszej połowie była Laura Miskiniene. Po zmianie stron i celnych rzutach Sonji Greinacher oraz Marissy Kastanek, VBW Arka powoli zaczynała łapać dystans do rywalek. To jednak nie załamało drużyny trenera Piotra Kulpekszy, która to po trafieniu zza linii 6,75 Janis Boonstry traciła do gospodyń trzy „oczka” – (35:38). Kolejne minuty również stały pod znakiem skutecznej gry VBW Arki, która po dwóch trafieniach za trzy punkty Barbory Balintovej oraz jednym Sonji Greinacher w 35 minucie prowadziła (56:43). Słowaczka łącznie rzuciła 25 punktów, trafiając przy tym 5x3 punkty. W zespole gości 19 „oczek” uzbierała Shante Evans, a 10 dodała Janis Boonstra.

W drugim meczu półfinałowym w Polkowicach, wyrównana pierwsza połowa meczu dała minimalne prowadzenie drużynie gości – (19:17). Jednakże jeszcze przed dłuższą przerwą „sprawę” załatwiły trafienia zza linii 6,75 Kaludii Gertchen, Keishy Hampton czy też Kamile Nacickaite (36:27). Na dłuższą przerwę CCC schodziło z prowadzeniem (44:34). Po zmianie stron zespół z Gorzowa Wlkp. w dalszym ciągu próbował niwelować straty, jednak w odpowiedzi trafienia za trzy punkty Nacickaite czy też Ellenberg-Wiley dały 14 – punktowe prowadzenie (54:40). Ostatnia kwarta więcej emocji nie przyniosła, mimo wielu prób zniwelowania straty przez przyjezdnych. Wspomniana Aaryn Ellenberg-Wiley rzuciła 23 punkty, a Kamile Nacickaite dorzuciła 18 „oczek”. U rywalek 15 punktów rzuciła Borislava Hristova, a 11 punktów i 11 zbiórek było dziełem Megan Gustafson. Bardzo słabo wypadła natomiast Shatori Walker-Kimbrough, która wszystkie 6 punktów rzuciła z linii rzutów wolnych (0/10 z gry).

VBW Arka Gdynia - FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz 62:48 (14:14, 13:13, 16:10, 19:11)

stan rywalizacji: 1-0

Gdynia: Balintova 25, Greinacher 10, Kastanek 8, Podgórna 8, Spanou 7, Miškinienė 4
Bydgoszcz: Evans 19, Boonstra 10, Mcbride 7, Michałek 6, Budrick 4, Stankiewicz 2

CCC Polkowice – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 76:60 (17:19, 27:15, 10:6, 22:20)

Polkowice: Ellenberg-Wiley 23, Nacickaite 18, Hampton 14, Gertchen 8, Stanković 7, Gajda 4, Telenga 2
Gorzów Wlkp. Hristova 15, Green 12, Gustafson 11, Owczarzak 8, Szott-Hejmej 6, Walker-Kimbrough 6, Kaczmarczyk 2