EuroCup: Final Four w Szekszardzie

Dodano: 27.03.2021, 08:11


Od 9 do 11 kwietnia br. w węgierskim Szekszardzie odbędzie się Final Four EuroCup, który w tym sezonie wyjątkowo odbywa się w formie turnieju dla czterech najlepszych drużyn. W zeszłym sezonie z powodu pandemii, sezon nie został dokończony.Tegoroczna edycja EuroCup, rozegrana zostanie w formie turnieju Final Four – „bańki” mającej na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia COVID-19. Finałowe zmagania w EuroCup, taką formułą zakończyły się po raz ostatni w 2005 roku. Zespół z Szekszardu po raz pierwszy w historii zagra o tak prestiżowy tytuł, jednak już sam występ w turnieju finałowym jest sporym sukcesem dla całego klubu i węgierskiej koszykówki.

Udział w decydującej batalii to także „nowość” dla Carolo Basket oraz Valencia BC, które jeszcze nigdy w historii nie zaszły tak daleko. Najbardziej doświadczona w tym zestawieniu jest Reyer Venezia, która w 2018 roku dotarła do finału i pregrała w nim Galatasaray Stambuł z Eweliną Kobryn w składzie.

W półfinałach Reyer Venezia podejmie KSC Szekszard (godz. 17:00), a Valencia Basket zmierzy się z Carolo Basket (godz. 20:00). Niedzielne zmagania rozpoczną się o godz. 16:30 oraz 19:30.