Wicemistrz zagra o medale!

Dodano: 24.03.2021, 20:13

Prowadzony przez trenera Piotra Kulpekszę KS Basket 25 Bydgoszcz, pokonał w decydującym o awansie, piątym meczu lubelską „Pszczółkę”. W walce o finał zmierzy się z VBW Arką Gdynia, która nie przegrała ligowego spotkania od 50 spotkań.

Spotkanie w Lublinie dużo lepiej rozpoczęły gospodynie, które po 10 minutach gry prowadziły (18:13). Podobnie było także w kolejnych 10 minutach, gdzie również 5 – punktowa przewaga pozwoliła gospodyniom na zejście na dłuższą przerwę z prowadzeniem (36:26). Gdy wydawało się, że również po zmianie stron na parkiecie przeważać będzie drużyna trenera Krzysztofa Szewczyka – to za odrabianie strat wzięły się rywalki. Kolejne skuteczne akcje Stankiewicz, Burdick czy też Evans punkt po punkcie niwelowały straty, które w 30 minucie wynosiły już tylko 3 „oczka” – (45:48).

W ostatniej kwarcie gra się wyrównała, a KS Basket 25 coraz bardziej dążył do wyrównania. Na 90 sekund przed końcową syreną i trafieniu McBride, przyjezdne wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końcowej syreny. W ostatnich akcjach straty popełniały gospodynie, jednak po drugiej stronie nie było lepiej – przewinienia w ataku zapisały na swoim koncie Burdick oraz Evans.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - KS Basket 25  Bydgoszcz 56:57 (18:13, 18:13, 12:19, 8:12)

stan rywalizacji: 2-3 awans: KS Basket 25 Bydgoszcz

Lublin: Bertsch 20, O'Neill 12, Milazzo 8, Sklepowicz 6, Niedźwiedzka 5, Fassina 3, Pavel 2
Bydgoszcz: McBride 14, Stankiewicz 14, Evans 13, Burdick 10 (15zb), Michałek 5, Boonstra 1

W drugiej rundzie VBW Arka Gdynia zmierzy się z KS Basket 25, a CCC Polkowice z PSI Enea AZS Gorzów Wlkp.