Euroliga: UMMC, Fenerbahce, Sopron, Avenida bliżej Final Four

Dodano: 17.03.2021, 22:08

W pierwszych meczach play-off Euroligi, wysokie zwycięstwa odniosły UMMC Jekaterynburg, Sopron Basket oraz Fenerbahce Stambuł. Walka była w meczu „hiszpańskim”, pomiędzy drużynami z Salamanki i Girony. Drugie mecze odbęda się 19 marca, a Final Four od 16 do 18 kwietnia 2021 roku.

„Bańka” Sopron
W Sopronie już pierwsze 10 minut (35:15), ustawiło mecz UMMC z Dynamem Kursk. W kolejnych kwartach gra się wyrównała, jednak na odrobienie strat przez zespół z Kurska nie było mowy. Aż 28 punktów rzuciła Brittney Griner, a 17 „oczek” dodała Alba Torrens. Rywalki po raz kolejny w tym sezonie pokazały się z dość słabej strony, a słabo zagrały liderki - Arike Ogunbowale (13 punktów, 4/15) czy też Raisa Musina (9 punktów, 3/15). W meczu nie wystąpiła Stephanie Mavunga.

Gospodynie pewnie pokonały ASVEL Lyon, czym dość mocno potwierdziły chęć awansu do Final Four. O końcowym wyniku zadecydowały dwie kwarty – druga oraz trzecia, wygrane (48:26), co dało po 30 minutach wynik (68:46) i postawiło kropkę nad „i”. W drużynie z Francji wyraźnie brakowało punktów Marine Johannes, która w ciągu 29 minut spędzonych na parkiecie zdobyła zaledwie 3 „oczka” (0/2 z gry). Po drugiej stronie natomiast na plus wypadły Gabby Williams, Jelena Brooks czy też Megan Walker i Tina Krajisnik.

ASVEL Lyon - Sopron Basket 66:94 (20:20, 12:25, 14:23, 20:26)

Lyon: Plouffe 14, Crvendakic 14, Tanqueray 9, Chevaugeon 7, Raincock-Ekunwe 6, Ciak 6,  Fauthoux 5, Johannes 3, Jocyte 2
Sopron: Williams 24, Brooks 19, Krajisnik 15, Walker 15, Hatar 10, January 6, Fegyverneky 5

Dynamo Kursk - UMMC Jekaterynburg 67:80 (15:35, 21:17, 16:18, 15:10)

Kursk:Frolkina 18, Ogunbowale 13, Musina 9, Bentley 7, Lisec 7, Maiga 6, Kozik 3, Shabanova 2, Burovaya 2
Jekaterynburg: Griner 28, Torrens 17, Vadeeva 8, Meesseman 6, Beglova 6, Stewart 4 (12zb), Beliakova 2, Zavialova 2

„Bańka” Salamanca
W Salamance w derbowym spotkaniu pomiędzy Galatasaray a Fenerbahce, łatwe zwycięstwo odniosła ta druga drużyna. Po 20 minutach gry na tablicy wyników było (41:44), jednak tuż po zmianie stron trafienia Aliny Iagupovej, Cecilii Zandalasini czy też Kia Vaughn, zbudowały 11 – punktową przewagę (64:53). W ostatniej kwarcie przewaga jeszcze bardziej wzrosła, a główna w tym zasługa wspomnianej Iagupovej, która rzuciła aż 32 punkty.

Starcie dwóch najlepszych drużyn ligi hiszpańskiej, padło łupem drużyny z Salamanki. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, mimo 12 – punktowej przewagi po 20 minutach gry (39:27). Po zmianie stron przewaga po m.in. trafieniach Emese Hof i Leonor Rodriguez, wzrosła do 14 „oczek” – (55:41). W ostatniej kwarcie Girona próbowała niwelować straty, co w połowie się udało. Na więcej zabrakło czasu.

Spar Girona - Perfumerias Avenida 66:74 (12:20, 15:19, 14:16, 25:19)

Girona: Reisingerova 16, Labuckiene 10, Vasic 10, Eldebrink 9, Gray 6, Palau 5, Elonu 4, Araujo 4, Ferrari 2
Salamanca: Milic 13, Cazorla Medina 11, Karlie Samuelson 10, Katie Lou Samuelson 9, Hayes 9, Alarie 8, Rodriguez 6, Hof 6, Dominguez 2

Galatasaray Stambul - Fenerbahce Stambul 74:91 (15:19, 26:25, 12:20, 21:27)

Galatasaray: Prince 20, Whitcomb 17, Steinberga 16 (12zb), Russell 11, Hollingsworth 4, Yildizhan 4, Bilgic 2
Fenerbahce: Iagupova 32, Sabally 16, Vaughn 9, Zandalasini 9