Turnieje U19: Gdynia, Poznań, Gorzów Wlkp oraz Swarzędz w MPP

Dodano: 19.02.2021, 20:56

GTK Gdynia oraz Enea AZS Szkoła Gortata Poznań z grupy A oraz Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. i Lider Swarzędz, wywalczyły awans do Młodzieżowego Pucharu Polski w Gdyni. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner turnieju w Gdańsku.

Zwycięzcy turniejów półfinałowych zagrają o Młodzieżowy Puchar Polski (system 1A-2B i 1B-2A), przegrani natomiast o trzecie miejsce. Wszyscy uczestnicy Finału Młodzieżowego Pucharu Polski kwalifikują się także automatycznie do Finału Mistrzostw Polski. Zespoły, które zajmą miejsca 3. i 4. w półfinałach MPP kwalifikują się do turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski.

***

Aż 37 punktów i 21 zbiórek uzbierała Weronika Piechowiak z Enea AZS Szkoła Gortata Poznań, dając tym samym pewną wygraną nad zespołem z Aleksandrówa Łódzkiego. PO 20 minutach gospdoynie prowadziły "tylko" (35:34), jednak już po trzeciej kwarcie przewaga wyniosiła 10 "oczek".

W drugim meczu GTK Gdynia rozgromiła "Dwójkę" z Kamienicy Polskiej, a 20 "oczek" rzuciła Kamila Borkowska. Gdynianki ani przez chwilę nie mogły czuć się zagrożone, przeważając przez cały mecz we wszystkich aspektach koszykarskieog rzemiosła nad swoimi rywalkami.

Grupa A (Poznań)
75:58 Enea AZS Szkoła Gortata Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
(Piechowiak 37pkt, 21zb - Jarząb 21)
102:32 GTK Gdynia - UKS Dwójka Kamienica Polska
(Borkowska 20 - b.d.)

Po 30 minutach meczu w Poznaniu, gospodynie przegrywały z GTK Gdynia (43:58). Wszystko to za sprawą skutecznie rozegranej trzeciej kwarty – (29:8). W ostatnich 10 minutach jednak, dużo bardziej skuteczniejsze były koszykarki Enea AZS. Przy stanie (63:64) na minutę i 20 sekund przed zakończeniem, jeden celny rzut wolny Alicji Rogozińskiej dał dogrywkę. W niej skuteczniejsza szczególnie pod sam koniec była drużyna z Gdyni, która wygrała (77:69). Magdalena Szymkiewicz uzbierała 33 punkty, 10 asyst oraz 9 zbiórek, a 20 „oczek” i 14 zbiórek było dziełem Kamili Borkowskiej.

69:77 Enea AZS Szkoła Gortata Poznań - GTK Gdynia
(Jędrzejczak 15pkt, 12zb - Szymkiewicz 33pkt, 10as)
147:15 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - UKS Dwójka Kamienica Polska
(Zaron 24 - Gałka 7)

Aż 37 punktów Magdaleny Szymkiewicz, dało wygraną GTK nad zespołem z Aleksandrowa Łódzkiego. Zespół z Pomorza przewage wypracował głównie w drugiej połowie, gdyż wcześniej toczyła się wyrównana gra kosz za kosz.

Grupa B (Gdańsk)
15 punktów Weroniki Dudek oraz po 12 „oczek” Julity Michniewicz i Joanny Kobylińskiej, dało pewna zwycięstwo nad Liderem Swarzędz. Koszykarki z Gorzowa Wlkp. po 20 minutach prowadziły już (43:19), by po zmianie stron ową przewagę stopniowo powiększać. Bardzo dużą przewagę drużyna trenera Roberta Pieczyraka miała pod tablicami, gdzie zebrała 49 piłek – przy 30 rywalek.

W drugim meczu gospodynie z Gdańska przez pełne 40 minut walczyły i zwycięstwo, jednak ostatecznie uległy drużynie z Sokołowa Podlaskiego. O wszystkim przesądziła ostatnia kwarta, na którą to PG wychodziło prowadząc (52:50). Kolejne akcje skuteczniej rozgrywały przyjezdne, które kropkę nad „i” postawiły trafieniem Natalii Kurach na minutę i 41 sekund przed końcową syreną (67:60). Wspomniana Kurach rzuciła 26 punktów oraz zebrała 11 piłek, a 14 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst dodała Wiktoria Jastrzębska. Po stronie gospodyń 22 „oczka” zdobyła Dominika Ullmann.

75:43 ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski - UKS Lider Swarzędz
(Dudek 15 - Flaszak 7)
62:67 Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski
(Ullmann 22 - Kurach 26pkt, 11zb)

16 punktów i 11 zbiórek Natalii Kurach oraz wyraźna przewaga pod tablicami, dała wygraną zespołu z Sokołowa Podlaskiego z Liderem Swarzędz. O wysokiem zwycięstwie zadecydowała ostatnia kwarta, wygrana (25:9). Przed czwartą kwarta MPKK prowadził "tylko" (42:50).

W drugim sobotnim meczu PG do samego końća walczyło z mocnym gorzowskim Enea AZS AJP, jednak w samej końcówce zabrakło szczęścia. Na 14 sekund przed końcową syreną przy stanie (68:71), za "dwa" trafiła Emilia Jabłońska. Lecz w kolejnej akcji przewinienie Węglarz na dwa punkty zamieniła Joanna Kobylińska i przyjezdne tym samym wygrały drugi mecz na turnieju w Gdańsku.

4. MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 1/2

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski U19 odbywały się w czterech lokalizacjach: Kraków, Żyrardów, Poznań, Piaseczno. Awans do półfinałów uzyskują jedynie zwycięzcy grup.