Euroliga: Dynamo Kursk w ćwierćfinale

Dodano: 18.02.2021, 17:37

W ostatnim zaległym meczu fazy grupowej Euroligo, Dynamo Kursk pewnie pokonało turecki Izmit i tym samym zameldowało się w fazie ćwierćfinałowej. Z grupy A już wcześniej awans z kompletem zwycięstw wywalczyła Avenida Salamanca.

W Kursku tylko pierwsze 10 minut meczu było zacięte i dawało szanse na dobry wynik dla przyjezdnych (14:16), które to wygrywając dawały awans...Nadiezhdy Orenburg. Jednak już w kolejnych minutach grające w kratkę w tym sezonie Dynamo uzyskało 7 – punktową przewagę (35:28), która pozwalała realnie myśleć o awansie. Po zmianie rosyjska drużyna dość szybko postawiła kropkę nad „i”, wygrywając trzecią kwartę aż (23:6). Zupełnie bezradne momentami zawodniczki z Izmitu, nie radziły sobie także w ostatniej kwarcie (26:12). Alexandria Bentley rzuciła 21 punktów, a 14 dodała Arike Ogunbowale. U rywalek double-double w postaci 23 punktów i 14 zbiórek uzbierała Clarissa Dos Santos, a ponownie bardzo słabo wypadła Erica Wheeler (1/10 z gry).

Dynamo Kursk - Izmit Belediyespor 84:46 (14:16, 21:12, 23:6, 26:12)

Kursk: Bentley 21, Ogunbowale 14, Musina 13, Kzoik 10, O. Frolkina 8, Shabanova 5, Mavunga 3, E. Frolkina 3, Buravaya 3, Maiga 2, Lisec 2
Izmit: Dos Santos 23 (14zb), Emirtekin 6, Wheeler 6, Paylar 5, Keskin 2, Jovanovic 2, Duman 2