Zaległe mecze dla VBW Arki oraz „Pszczółki”

Dodano: 17.02.2021, 20:28

Wyraźnie lepsza w drugiej połowie VBW Arka Gdynia, wysoko pokonała na wyjeździe gorzowski AZS. Zwycięstwo odniosła także lubelska „Pszczółka”, która pokonała w Lublinie wicemistrza z Bydgoszczy.

Drużyna trenera Dariusza Maciejewskiego dobrze zaprezentowała się w pierwszych 20 minutach gry, po których to traciła zaledwie trzy „oczka” do rywalek (37:40). Wszystko jednak runęło po zmianie stron, a konkretnie już w trzeciej kwarcie. Brak skuteczności oraz proste błędy były wodą na młyn dla zespołu z Pomorza. Arka punkt po punkcie powiększała przewagę, a główną rolę grały w tym Alice Kunek, Marissa Kastanek oraz Laura Miskiniene. U gospodyń w tym fragmencie spotkania słabiej wypadły Cheridene Green oraz Megan Gustafson. Zaznaczyć należy także, iż serię (15 z rzędu) meczów z double-double przerwała Miskiniene (15 punktów, 8 zbiórek).

W drugim zaległym meczu emocji było znacznie więcej, a z ostatecznego zwycięstwa cieszyła się „Pszczółka”. Zespół trenera Krzysztofa Szewczyka po 20 minutach gry prowadził (32:28), by po zmianie stron w dalszym ciągu wymieniać się „ciosami” z dzisiejszymi rywalkami. Przełomowym momentem był końcowy fragment trzeciej kwarty, kiedy to gospodynie wypracowały 10 – punktową przewagę. Ostatnia kwarta i w dalszym ciągu skuteczna gra szczególnie Morgan Bertsch, dała nawet 13 „oczek” przewagi (56:43). Bardzo dobrze zagrała Karolina Poboży, która rzuciła 18 punktów (9/12 z gry) oraz zebrała 8 piłek.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - VBW Arka Gdynia 70:90 (19:16, 18:24, 13:26, 20:24)

Gorzów Wlkp.: Walker-Kimbrough 16, Green 15, Gustafson 15, Hristova 10, Szott-Hejmej 6, Owczarzak 3, Matkowska 2, Dźwigalska 2, Kaczmarczyk 1
Gdynia: Kunek 17, Slamova 16, Miskiniene 15, Rembiszewska 12, Kastanek 11, Spanou 9, Greinacher 6, Podgórna 2, Morawiec 2

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - KS Basket 25 Bydgoszcz 67:56 (19:13, 13:15, 17:13, 18:15)

Lublin: Poboży 18, Bertsch 17, O'Neill 10, Fassina 9, Kośla 5, Pavel 4, Milazzo 3, Sklepowicz 1
Bydgoszcz: Evans 16, McBride 11, Burdick 11 (11zb), Miedzik 9, Michałek 4, Boonstra 4, Stankiewicz 1

1 VBW Arka Gdynia (m, pp)
32 16 16 - 0 8 - 0 8 - 0 1473 - 1038 +435
2 CCC Polkowice 32 17 15 - 2 8 - 1 7 - 1 1468 - 1085 +383
3 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 29 17 12 - 5 6 - 2 6 - 3 1344 - 1233 +111
4 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 27 16 11 - 5 6 - 2 5 - 3 1320 - 1162 +158
5 KS Basket 25 Bydgoszcz 27 16 11 - 5 5 - 2 6 - 3 1221 - 1123 +98
6 DGT AZS Politechnika Gdańska 25 17 8 - 9 5 - 4 3 - 5 1306 - 1312 -6
7 Enea AZS Poznań 25 17 8 - 9 5 - 4 3 - 5 1216 - 1248 -32