I liga: Porażka Korony i MKS Pruszków, Polonia wygrywa po raz 17

Dodano: 14.02.2021, 11:40

Porażką zakończyła się wizyta lidera grupy B z Krakowa w Łodzi, gdzie po odrobieniu 19 - punktowej straty ze zwycięstwa cieszyć się mógł Widzew. Przegrał także MKS Pruszków, który musiał uznać wyższość zespołu z Płocka.

Grupa A
Wyrównana pierwsza połowa meczu w Pruszkowie (42:46), zapowiadała emocje również po zmianie stron. Tak też było przez pierwsze 120 sekund po wznowieniu gry, gdy MKS doprowadził do stanu (46:48). Od tego jednak momentu skuteczne akcje Magdaleny Szkop oraz Lucyny Kotonowicz punkt po punkcie budowały przewagę zespołu z Płocka. W końcówce trzeciej kwarty – seria 12:0 pozbawiła drużynę trenera Jacka Rybczyńskiego marzeń o zwycięstwie.

W Warszawie po raz 17. z rzędu wygrała SKK Polonia, która tym razem nie miała problemów z pokonaniem „czerwonej latarni” z Aleksandrowa Łódzkiego. Aż 38 minut na parkiecie spędziła Klaudia Sosnowska, która uzbierała w tym czasie 24 punkty oraz 15 zbiórek. Natalia Bucyk dodała 14 „oczek”, a 12 Martyna Leszczyńska.

KKS Olsztyn pokonał AZS Uniwersytet Gdański i dzięki temu „wskoczył” na pozycję wicelidera grupy A. O końcowym sukcesie zadecydowała głównie druga kwarta – wygrana przez miejscowe (28:9). W pozostałych kwartach gra była wyrównana, a momentami AZS miał dość duże problemy ze skutecznością. Ksenia Woźniak uzbierała 19 „oczek”, a dwa punkty dodała Joanna Chełchowska.

Nic do powiedzenia w meczu z AZS Uniwersytetem Warszawskim nie miał SMS PZKosz Łomianki, który wyraźnie ustępował swojemu rywalowi przez pełne 40 minut. Weronika Preihs zdobyła dla przyjezdnych 30 punktów (12/21 z gry), a 11 dodała Aleksandra Kaja.

W Gdańsku 15 punktów i 10 zbiórek Emilii Jabłońskiej oraz 11 “oczek” Dominiki Ullman, nie wystarczyło aby wygrać z drużyną z Sokołowa Podlaskiego. Przed ostatnią kwartą Politechnika przegrywała “tylko” - (50:55), jednak w samej końcówce dużo bardziej skuteczniejsza były przyjezdne za sprawą Aleksandry Dec oraz Aleksandry Iwaniuk (18 punktów, 11 zbiórek).

71:89 Top Market MKS Pruszków - Mon-Pol Płock (Marciniak 12pkt, 15zb – Szkop 24)
73:58 SKK Polonia Warszawa - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki (Sosnowka 24pkt, 15zb – Trzymkowska 19)
71:58 KKS Olsztyn - AZS Uniwersytet Gdański II (Woźniak 19 – Kosalewicz 12)
60:72 Politechnika Gdańska II - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski (Jabłońska 15pkt, 10zb - Iwaniuk 18pkt, 11zb)
47:75 SMS PZKosz Łomianki - AZS Uniwersytet Warszawski (Myszkowska 11 – Preihs 30)

Grupa B
Do sporej niespodzianki doszło w Łodzi, gdzie okupujący dolne rejony tabeli Widzew Łódź pokonał lidera grupy B. Przez 30 minut gry wszystko układało się po myśli drużyny z Krakowa, która prowadziła (48:33). Wszystko zmieniło się w ostatnich 10 minutach meczu, gdzie seria 11:0 zbliżyła Widzew na cztery „oczka” - (44:48). W kolejnych akcjach AZS sporadycznie punktował, jednak było to za mało na rozpędzone gospodynie. Na 58 sekund przed zakończeniem trafienie Anny Kudelskiej zniwelowało straty do jednego punktu (52:53), a na 8 sekund przed końcową syreną celny rzut Natalii Gzinki dał prowadzenie. Wynik meczu ustaliła Kudelska, jednym celnym rzutem wolnym. Tym samym zespół z Małopolski roztrwonił 19 – punktowe prowadzenie i doznał tym samym drugiej porażki w obecnym sezonie.

Skuteczna pierwsza połowa, wygrana przez przyjezdne z Gorzowa Wlkp. (40:29) - dawała spore nadzieje na końcowy sukces. Jednak po zmianie stron przyjezdne punkt po punkcie odrabiały straty, by na dwie minuty i 18 sekund przed końcową syreną i trafieniu Wiktorii Plackowskiej wyjść na prowadzenie (58:57). W odpowiedzi siedem “oczek” z rzędu (wyłącznie z linii rzutów wolnych) zdobyły koszykarki z Gorzowa Wlkp., co dało ostatecznie zwycięstwo.

Nic do powiedzenia we własnej hali nie miała Tęczą Leszno, która wyraźnie przegrała z MUKS Poznań. O wszystkim przesądziła trzecia kwarta, którą to przyjezdne wygrały (27:11) i mając przed ostatnią częścią spotkania 34 “oczka” przewagi. 21 punktów i 7 zbiórek na swoim koncie zapisała Marta Masłowska, a 17 punktów dodała Aleksandra Zięmborska. W zespole z Leszna wyróżniła się Iga Walentowska - 27 punktów.

53:94 Pompax Tęcza Leszno - MUKS Poznań (Walentowska 27 - Masłowska 21)
55:53 AZS Umed Widzew Łódź - AZS Politechnika Korona Kraków (Kudelska 28 – Popiół 16)
58:64 Lider Swarzędz - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. (Wojdalska 16 - Kuczyńska 18)
80:72 Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie - Contimax MOSiR Bochnia (Łata 22 - Krawiec 12)

1 MUKS Poznań 32 17 15 - 2 8 - 0 7 - 2 1309 - 975 +334