Kadra USA na obozie w Południowej Karolinie

Dodano: 26.01.2021, 16:23


Kadra USA od 4 do 7 lutego br. weźmie udział w obozie, który odbędzie się w Południowej Karolinie. Wśród powołanych są m.in. Brittney Griner, Breanna Stewart, Arike Ogunbowale, Katie Lou Samuelson czy też Kahleah Copper. Amerykanki to aktualne mistrzynie świata i mistrzynie olimpijskie.
Kadra Stanów Zjednoczonych ostatnie spotkanie rozegrała w lutym 2020 roku, podczas kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Belgradzie. Przez ostatni rok, nie było możliwości aby spotkań się na choćby krótkim zgrupowaniu. Gdy po wiosennej przerwie można było wznowić treningi drużynowe, wszystkie zawodniczki były gotowe do i tak opóźnionego startu ligi WNBA. Po zakończeniu WNBA, większość powołanych zawodniczek, grała w Europie i dopiero teraz podczas przerwy na kwalifikacje do EuroBasketu można zrobić jakikolwiek obóz.

Nie będzie to jednak pełny skład, jaki posiada obecnie drużyna amerykańska. Z łącznie 36 osób jakie maja przygotowywać się do gier w Tokio, będzie tylko 18. W składzie jest także Kahleah Copper, która w minionym sezonie WNBA awansował podczas „bańki” na Florydzie z Chicago Sky do finału.

Te zawodniczki jakich nie ma obecnie z różnych powodów w składzie, w dalszym jednak ciągu są brane pod uwagę przez głównego szkoleniowca - Dawn Staley.

Szeroki skład kadry USA: Sylvia Fowles (Minnesota Lynx), Brittney Griner (Phoenix Mercury), Jewell Loyd (Seattle Storm), Nneka Ogwumike (Los Angeles Sparks), Kelsey Plum (Las Vegas Aces), Breanna Stewart (Seattle Storm), A’ja Wilson (Las Vegas Aces), Ariel Atkins (Washington Mystics), Napheesa Collier (Minnesota Lynx), Diamond DeShields (Chicago Sky), Stefanie Dolson (Chicago Sky), Allisha Gray (Dallas Wings), Chelsea Gray (Los Angeles Sparks), Kelsey Mitchell (Indiana Fever), Tiffany Mitchell (Indiana Fever), Arike Ogunbowale (Dallas Wings), Katie Lou Samuelson (Dallas Wings), Sydney Wiese (Los Angeles Sparks) oraz Kahleah Copper (Chicago Sky).