I liga: Polonia nie schodzi ze zwycięskiego szlaku, MKS Pruszków gromi po raz kolejny

Dodano: 24.01.2021, 17:08

SKK Polonia Warszawa wygrała po raz 15 z rzędu w obecnym sezonie, jednak musiała na to mocniej zapracować w meczu z MON-POL Płock. Wygrał także MKS Pruszków, który potwierdza tym samym swoją coraz wyższa formę. W grupie B natomiast "plamę" z zeszłego tygodnia wymazała Tęcza Leszno, pokonując gorzowski AZS.

Grupa A
15 punktów Ksenii Woźniak oraz double – double Alicji Wawrzyniak (10 punktów, 10 zbiórek), jak i dużo bardziej skuteczniejsza gra miejscowych w szczególnie w drugiej połowie (40:27) – dała wygraną numer 10 dla drużyny z Olsztyna. KKS ogromną przewagę miał również pod tablicami (51:31), gdzie królowały Joanna Chełchowska, Natalia Żukowska oraz wspomniana Wawrzyniak.

Ze zwycięstwem problemów nie miał także MKS Pruszków, który (88:48) pokonał zespół z Łomianek. Już po pierwszej połowie gospodynie prowadziły (46:16) i stało się jasne, która ze stron zgarnie dwa punkty do ligowej tabeli. Aż cztery zawodniczki z talii trenera Jacka Rybczyńskiego, rzuciły 15 lub więcej punktów (Olivia Szumełda-Krzycka 18, Magdalena Parysek-Bochniak 16, Katarzyna Szyller 16 oraz Marzena Marciniak 15). U rywalek po 10 „oczek” rzuciły Julia Myszkowska oraz Klaudia Węcłaś, a 7 punktów i 7 zbiórek uzbierała Natalia Kurach.

Wygraną numer 15 z rzędu w obecnym sezonie zanotowała natomiast warszawska Polonia, która jednak nie miała łatwego zadania z drużyną z Płocka. Po dobrze zagranej drugiej kwarcie, przewaga Polonii wynosiła 18 „oczek” (49:31). Jednakże zmiana stron lepiej podziałała na przyjezdne, które szczególnie w ostatniej kwarcie punkt po punkcie odrabiały straty. Po trafieniu Lucyny Kotonowicz zza linii 6,75 na minute i 42 sekundy przed zakończeniem było (74:84), jednak w odpowiedzi to samo uczyniła Klaudia Sosnowska i było… po meczu. Reprezentantka Polski w koszykówce 3x3 była liderką drużyny – 24 punkty, 13 zbiórek. Po drugiej stronie 19 punktów uzbierała wspomniana Kotonowicz.

89:78 SKK Polonia Warszawa - Mon-Pol Płock (Sosnowska 24pkt, 13zb – Kotonowicz 19)
82:61 KKS Olsztyn - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski (Woźniak 15 - Maślanka 18)
53:74 Politechnika Gdańska II - AZS Uniwersytet Warszawski (Trębowicz 10 - Kaja 10)
88:48 Top Market MKS Pruszków - SMS PZKosz Łomianki (Szumełda-Krzycka 18 - Węcłaś 10)

W tabeli grupy A prowadzi SKK Polonia Warszawa (15/0) przed Top Market MKS Pruszków (12/3) oraz KKS Olsztyn (10/5). Tabelę zamyka UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki (0/14).

Grupa B
W grupie B ważne zwycięstwo na wyjeździe odniósł Widzew, który pokonał zespół z Bochni. Bardzo pomogła w tym wysoko wygrana druga kwarta spotkania (29:13), po której to gospodynie już nie potrafiły wrócić do gry. Po 18 punktów rzuciły Anna Kudelska oraz Wiktoria Stępień, a 12 „oczka” dodała Natalia Gzinka. W zespole z Bochni „mocne” double-double uzbierała Anna Krawiec (17 punktów, 18 zbiórek).

Wygrała także Tęcza Leszno, która zagrała zdecydowanie lepiej niż w zeszłym tygodniu w przegranym meczu z Wisłą CanPack Kraków. Tym razem „wzmocniona” grająca w CCC Polkowice Alicją Grabską (16 punktów) Tęcza nie dała sobie odebrać zwycięstwa, mimo wygrania aż (21:5) trzeciej kwarty. Dorze wypadła również Justyna Hołtyn, która uzbierała 10 punktów i 14 zbiórek, a także Iga Walentowska - 13 punktów. W drużynie z Gorzowa Wlkp. jedyną zawodniczką z dwucyfrowa zdobyczą punktową była Joanna Kobylińska (16).

Bardzo ofensywne spotkanie rozegrane zostało w Swarzędzu, gdzie Lider i PTK rzuciły łącznie 178 punktów. Zwycięsko z tej potyczki wyszły przyjezdne, które mogły ponownie liczyć na Ewelinę Galę (24 punkty, 9 zbiórek) oraz Magdalenę Grzelak (również 24). Skuteczna była także Natalia Łopińska, która uzbierała 16 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty. U rywalek 22 „oczka” były dziełem Aleksandry Żukowskiej.

61:55 Pompax Tęcza Leszno - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp.  (Grabska 16 - Kobylińska 16)
63:74 Contimax MOSiR Bochnia - AZS Umed Widzew Łódź (Kudelska 18 – Krawiec 18pkt, 17zb)
81:97 Lider Swarzędz - Grot TomiQ Pabianice (Gala 24 - Żukowska 22)
75:52 Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie - Wisła CanPack Kraków (Łata 24 - Rogalska 11)

W grupie B liderem jest AZS Politechnika Korona Kraków (14/1) przed Grot Lauer Pabianice (12/4) oraz MUKS Poznań (12/2). Tabelę zamyka Wisła CanPack Kraków (2/14).