EuroCup: Dzień 4 - InvestInTheWest z awansem, KSC Szekszard "wywala" Uni Gyor

Dodano: 22.01.2021, 17:56

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. pokonał MBA Moskwa, a Elazig wygrał z KP Brno - dając tym samym awans do kolejnej rundy drużynie z Polski. Dalej gra także węgierski KSC Szekszard, który wygrał mecz o awans z... Uni Gyor.

Awans do 1/8 z kompletem zwycięstw wywalczyły: KSC Szekszard, Elazig Il Ozel Idare, Ramla, Valencia oraz Reyer Venezia. Po trzech przedstawicieli mają Węgry (KSC Szekszard, VBW CEKK Cegled, Aluinvent DVTK Miskolc) oraz Francja (Saint-Amand Hainaut Basket, Carolo Basket,  ESBVA-LM), a po dwóch Hiszpania (Gernika, Valencia Basket) oraz Turcja (Elazig Il Ozel Idare, Bellona Kayseri Basketbol).

Pary 1/8 EuroCup:
Reyer Venezia - InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.

Grupa A (Gyor):
W węgierskim pojedynku w EuroCup, podobnie jak w lidze – Szekszard lepszy od rywalek z Gyoru. Wygrana (75:67) to główna zasługa Zali Friskovec (21 punktów, 7 zbiórek, a także Cyeshy Goree (19 punktów), która jednak dokończyła mecz na ławce (5 przewinień). Jednakże po 20 minutach, to koszykarki z Gyoru minimalnie prowadziły (41:39). Zmiana stron przyniosła znaczną poprawę w ataku rywalek, które wygrały trzecią kwartę (24:12) a następnie dowiozły zwycięstwo do samego końca.

106:82 Kayseri - BC Prometey (Harris 35 - Mosby 18)
75:67 KSC Szekszard - KSC Gyor (Friskovec 21 - Kiesel 23)

1. KSC Szekszard 3/0*
2. Bellona Kayseri Basketbol 2/1*
3. Uni Gyor 1/2
4. BC Prometey 0/3

Grupa B (Ankara):
34 punkty i 19 zbiórek Keyony Hayes oraz bardzo dobra gra Dory Medgyessy - 18 punktów, 9 asyst oraz 6 zbiórek, dało wygraną DVTK Miskolc nad Ormanem Genclik. DVTK prowadził po 10 minutach gry (28:23), jednak na dłuższą przerwę schodził z jednym “oczek” do przodu (43:42). Zmiana stron jeszcze mocniej wyrównała spotkanie, co przed ostatnią kwartą dało remis po 62. Wydawało się, że także zacięta będzie ostatnia część meczu, jednak w niej popis swoich umiejętności w ataku dała Madgyessy, Hayes oraz w samej końcówce Petra Pusztai (łącznie 12 punktów w całym meczu). W drużynie z Turcji 25 “oczek” rzuciła Brittney Sykes, a 16 punktów i 10 zbiórek było dziełem Angelicy Robinson. DVTK aż (55-33) wygrało walkę na tablicach, oprócz Hayes duży udział w tym miała Chanel Mokango (9 zbiórek).

82:93 Orman Genclik - DVTK Miskolc (Sykes 25 - Hayes 34pkt, 19zb)

1. Ramla 2/0*
2. Aluinvent DVTK Miskolc 1/1*
3. Orman Genclik 0/2
4. A3 Basket Umea - wykluczenie

Grupa C (Hatay):
32 punkty i 16 zbiórek Tinary Moore poprowadziło węgierski Cegled do wgranej nad Adaną, która była najsłabszym zespołem w grupie C. Przewaga wypracowana została głównie w pierwszej kwarcie, którą “gospodynie” wygrały az (22:8).

Jordin Canada rzuciła 15 punktów oraz rozdała 15 piłek, jednak liderką z dorobkiem 23 “oczek” była Ozge Yavas. Całe spotkanie było jednak dość wyrównane, a minimalną przewagę Hatay osiągnął w trzeciej kwarcie – po której prowadził (58:53).

72:52 VBW CEKK Cegled - Adana Basketbol (Moore 32 - Fontaine 18)
77:72 Hatay BB - Spartak&k M.R. Vidnoje (Yavas 23 - Levchenko 26)

1. Sparta&k M.R. Vidnoje 2/1*
2. VBW CEKK Cegled 2/1*
3. Hatay BB 2/1
4. Adana Basketbol 0/3

Grupa D (Brno):
Na zakończenie EuroCup, gorzowski AZS dzięki skutecznej trzeciej kwarcie (29:14) pokonał MBA Moskwa. Pierwsza połowa najpierw była lepsza dla “przyjezdnych”, które premierową kwartę wygrały (30:25). W kolejnych jednak to MBA postawiło dość trudne warunki i na dłuższą przerwę po trafieniu Psarevy schodziło z 3 – punktowym prowadzeniem (49:46). Minutę po wznowieniu gry w trzeciej kwarcie, prowadzenie dała Shatori Walker-Kimbrough (50:49) i do ostatniej syreny drużyna trenera Dariusza Maciejewskiego go nie oddała. Skuteczność Borislavy Hristovej oraz Megan Gustafson dało po 30 minutach wynik (75:63) i bardzo realną szanse na jedyną wygraną w tej edycji EuroCup. Tak też się ostatecznie stało, a medalista gra na tyle skutecznie, iż był bliski nawet pokonania bariery 100 punktów. Na wysokości zadania stanęła tym razem wspomniana Hristova, która w ciągu 40 minut zdobyła 31 “oczek” oraz dodała do swojego dorobku 7 zbiórek i 3 asysty. Megan Gustafson dodała do dorobku 28 punktów i 14 zbiórek, a Shatori Walker-Kimbrough 21 punktów, 7 zbiórek oraz 7 asyst.

Elazig pokonał KP Brno, a jedynymi punktujący zawodniczkami były: Cannon 28, Mitchell 24, Baric 11 oraz Dubljevic 10. Bezpieczna przewaga zespołu z Turcji ani przez chwilę nie była zagrożona, mimo usilnych starań m.in. Evy Kopecke oraz Emily Potter (obie po 13 punktów).

76:97 (25:30, 24:16, 14:29, 13:22) MBA Moskwa - InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.

Moskwa: Korshakova 14, Nizamova 12, Tarasova 12, kirillova 11, Glonti 10, Psareva 8, Gorbacheva 4, Krymova 3, Leshkovtseva 2
Gorzów Wlkp.: Hristova 31, Gustafson 28 (14zb), Walker-Kimbrough 21,  Green 13, Owczarzak 2

61:73 KP Brno - Elazig Il Ozel Idare (Kopecka 15 - Cannon 28pkt, 13zb)

1. Elazig Il Ozel Idare 3/0*
2. InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. 1/2*
3. KP Brno 1/2
4. MBA Moskwa 1/2

Grupa E (Landerneau):
Trzy mecze i trzy wygrane zanotował lider ligi włoskiej z Wenecji, który również i tym razem nie musiał się zbytnio napracować. Yvonne Anderson rzuciła 17 punktów, a “oczko” mniej dodała utalentowana Francesca Pan.

99:59 Elfic Fribourg - Basket Boom (Konig 20 - Buggenhout 10)
86:62 Reyer Venezia - Bretagne Basket (Anderson 17 - Kalu 20)

1. Reyer Venezia 3/0*
2. BCF Elfic Fribourg Basket 2/1*
3. Landerneau Bretagne Basket 1/2
4. Phantoms Basket Boom 0/3

Grupa F (Valencia):
Na 10 sekund przed zakończeniem przy remisie (po 60), dwa rzuty wolne dostane Rita Santana. Trafiła jeden i beniaminek ligi hiszpańskiej prowadził z Gerniką. Szansę na przełamanie miała Roso Buch, jednak chybiła. Tym samym zespół z Teneryfy wygry dużo silniejszym rywalem, jednak w małych punktach przegrał awans. Tanaya Atkinson rzuciła dla zwycięzców 18 punktów, a 16 dodała Asia Taylor.

79:66 Carolo Basket - La Roche Basket (Akhator 18 - Clarke 23)
60:61 Lointek Gernika - Tenerife (Lo 20pkt, 11zb - Atkinson 18)

1. Carolo Basket 2/1*
2. Lointek Gernika Bizkaia 2/1*
3. Tenerife 2/1
4. La Roche Vendee Basket 0/3

Grupa G (Sfântu Gheorghe):
Mistrz Rumunii po 20 minutach przegrywał (26:34), po dość słabej grze szczególnie w drugiej kwarcie. Zmiana stron przyniosła jednak “szybki” remis po 34 po trafieniu Siminy Mandache. W kolejnych minutach trwała wyrównana walka kosz za kosz, a zakończyła się ona dopiero na... 19 sekund przed końcową syreną po trafieniu Rebecci Tobin (54:48). Liderką była Rebekah Gardner (17 punktów, 8 zbiórek), która miała wsparcie w ataku od Annemarie Godri-Parau (14).

75:45 ESBVA-LA - Namur (Peters 21 - Ogun 14)
57:50 ACS Sepsi - Cadi La Seu (Gardner 17 - Resimont 15)

1. ACS Sepsi-SIC 2/1*
2. ESBVA-LM 2/1*
3. Cadi La Seu 2/1
4. Namur 0/3

Grupa H (Valencia):
W belgijskim starciu Castors Braine nie miał problemów z wygraną z Basket Hema, która w całym spotkaniu zagrała na 30% skuteczności. Mistrz Belgii po 20 minutach prowadził już (48:28), by po zmianie stron przewagę tą jeszcze powiększyć. Kate Kreslina rzuciła 17 punktów, a “oczko” mniej dodała Maxuella Mbaka. Po drugiej stornie double-doube w postaci 14 punktów i 11 zbiórek uzbierała Billie Massey, gorzej wypadła jeśli chodzi o grę w ataku druga z sióstr Massey - Becky (8 punktów, 2/14 z gry, 10 zbiórek).

77:51 Castor Braine - Basket Hema (Kreslina 11 - Billie Massey 14pkt, 11zb)
71:50 Valencia Basket - Saint-Amand (Allen 23 - Gustavsson 11)