EuroCup: Dzień 3 - InvestInTheWest przegrywa z Elazig, show Bonner i wygrana Ramli

Dodano: 21.01.2021, 16:59

Drugiej porażki doznał gorzowski AZS, który tym razem po bardzo słabym początku drugiej połowy przegrał z tureckim Elazig Il Ozel. Wysoko wygrała Ramla, Teneryfa i UNI Gyor.

Grupa A (Gyor):
Zupełnie inaczej niż w pierwszym meczu z Kayseri, zagrał węgierski Uni Gyor i pokonał debiutujące w EuroCup Prometey. W każdej kwarcie ton rywalizacji nadawał były medalista ligi węgierskiej, który największą przewagę osiągnął w trzeciej kwarcie (17:6). Beatrice Mompremier rzuciła 24 punkty, a 16 dodała Debora Dubei. Po drugiej stronie 19 „oczek” uzbierała Bernice Mosby, a 12 dodała 24 – letnia Vita Horobets. Oksana Mollova w ciągu 27 minut spędzonych na parkiecie rzuciła 10 punktów.

Double – double Cyesha Goree (17 punktów i 15 zbiórek), a także aż 30 “oczek” Zali Friskovec, dało wysokie zwycięstwo zespołu Szekszardu nad Kayseri. Przewaga wypracowana została głównie w drugiej połowie, którą wicemistrz Węgier wygrał (49:36).

56:83 BC Prometey - Uni Gyor (Mosby 19 - Mompremier 24pkt, 10zb)
71:87 Kayseri - KSC Szekszard (Harris 15 - Friskovec 30)

1. KSC Szekszard 2/0
2. Uni Gyor 1/1
3. Bellona Kayseri Basketbol 1/1
4. BC Prometey 0/2

Grupa B (Ankara):
Całkowita deklasacją zakończyło się spotkanie pomiędzy izraelską Ramlą a Orman Genclikiem. „Gospodynie” od samego początku miały zdecydowaną przewagę, która po 20 minutach gry wynosiła 25 punktów (53:28). Zmiana stron nie przyniosła znacznych zmian, a wyjątkowo silna w tym sezonie Ramla zdecydowanie wygrała także ostatnią kwartę. 23 punkty i 7 zbiórek było dziełem Dewanny Bonner, a „oczko” mnie uzbierała Betnijah Laney (także 11 zbiórek).

97:63 Ramla - Orman Genclik (Bonner 23 - Onar 13)

1. Neve David Ramla 2/0
2. Aluinvent DVTK Miskolc 0/1
3. Orman Genclik 0/1

Grupa D (Brno):
Gorzowski AZS dosyć udanie rozpoczął spotkanie z tureckim Elazigiem, gdyż po 10 minutach prowadził (24:21). Udało się także na większą część pierwszej połowy „posadzić na ławce” Emme Cannon (3 przewinienia), co znacznie ułatwiło zdobywanie punktów przez Megan Gustafson. Jednakże gdy wydawało się, że zostanie wypracowana znaczna przewaga – stało się zupełnie co innego. Drużyna z Turcji raz po raz trafiała z dystansu, a grę na „siebie” wzięła doświadczona Jelena Dubljevic. AZS prowadził po 20 minutach (45:43), jednak seria (13:0) po zmianie stron rywalek… znacznie oddaliła możliwości walki o zwycięstwo. Kolejne minuty także dużo lepiej grały rywalki, które z dużą swoboda zdobywały kolejne punkty. Wspomniana Dublejevic w ciągu 37 minut spędzonych na parkiecie zdobyła 25 punktów, a „oczko” mniej dodała Kelsey Michell. Emma Cannon natomiast zagrała przez 19 minut i zapisała na swoim koncie 19 punktów oraz 9 zbiórek. W zespole z Gorzowa Wlkp. 26 punktów i 13 zbiórek było udziałem Megan Gustafson, a „tylko” 16 dorzuciła Shatori Walker-Kimbrough (6/16). Zespół z Turcji trafił 11x zza linii 6,75, przy 5 trafieniach teamu trenera Maciejewskiego.

88:76 (21:24, 22:21, 26:14, 19:17) Elazig Il Ozel - InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.

Elazig: Dubljevic 25, Mitchell 24, Cannon 19, Baric 10, Tokmaz 10
Gorzów Wlkp.: Gustafson 26 (13zb), Walker-Kimbrough 16, Green 13, Hristova 12, Kaczmarczyk 4, Owczarzak 3, Dźwiegalska 2

72:78 KP Brno - MBA Moskwa (Potter 22pkt, 11zb - Tarasova 13pkt, 12zb)

1. Elazig Il Ozel Idare 2/0
2. MBA Moscow 1/1
3. KP Brno 1/1
4. InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 0/2

Grupa F (Valencia):
Pozytywnie zaskoczył beniaminek ligi hiszpańskiej z Teneryfy, który pokonał wysoko La Roche. Zespół z teneryfy tak wysoką przewagę wypracował głównie w trzeciej kwarcie, która wygrał (25:14) i dzielnie owe prowadzenie utrzymywał do ostatniej syreny. Bardzo pomogła w tym dobra dyspozycja Marie Fasouli, która zakończyła mecz z dorobkiem 16 punktów i 4 zbiórek. Po drugiej stronie 18 „oczek” rzuciła Tiffany Clark, a 13 dodała Clémentine Samson.

66:81 La Roche - Tenerife (Clarke 18 - Fasoula 16)
50:57 Carolo Basket - Lointek Gernika (Akhator 18 - Colhado 21pkt, 15zb)